Fešák z televíznej obrazovkyMatúš Kvietik (27) prekvapuje zrelými názormi a tvrdením, že sa občas cíti ako dôchodca. Vnuk legendárneho herca Štefana Kvietika (85) nikam nechodí, ignoruje sociálne siete a starého otca by rád videl opäť hrať.

Aktuálne vás diváci môžu vidieť v druhej sérii seriálu Sestričky, ktorá sa na obrazovkách Markízy rozbehla naozaj slušne.

Naše scenáristky nemali ľahkú úlohu. Museli napísať 20 dielov za pomerne krátky čas. Je úžasné, že sa to ľuďom páči a sledujú nás. Konečný verdikt je vždy na divákovi. Príbeh Kristíny Svarinskej, v ktorom figurujem aj ja, nebol uzavretý. Bolo tam veľa dvier, ktoré ostali otvorené.

Z nich teraz vychádzajú postavy ako napríklad Kamil Mikulčík. Ten bude v Kristíninom živote naďalej robiť šarapatu. Ja som za. Myslím si, že Svarinskej treba komplikovať život. (Smiech.)

Myslíte Kristíne Svarinskej ako osobe alebo seriálovej postave, ktorú stvárňuje?

Aj, aj. (Smiech.) Teraz vážne. Kika ja naozaj skvelá a po pracovnej stránke sa s ňou veľmi dobre robí. Je to vážna profesionálka, ale rád jej občas urobím zle, pretože je veľmi ťažké ju rozosmiať. Väčšinou, keď človek prestrelí hranicu, keď už ide naozaj za čiaru, vtedy to na ňu zafunguje. (Smiech.)

Aktuálne je na obrazovkách druhá séria, no vy už nakrúcate tretiu. Čakali ste taký úspech?

Keď nám prišiel scenár Sestričiek k prvej sérii, prečítal som si to a povedal, že okej, ale bojím sa toho, či slovenský divák prijme ďalší seriál z lekárskeho prostredia. Bol som príjemne prekvapený, že to ľudia prijali.

So mnou sa totiž ťahá interný vtip, že čokoľvek, v čom hrám, neprejde do druhej série. (Smiech.) Tento vtip som si vymyslel sám a chytila sa toho produkcia, preto bolo aj pre zvyšok štábu pozitívnym prekvapením, že sme dostali druhú sériu. (Smiech.)

Mám veľa pozitívnych reakcií na seriál, na vzťah, ktorý s Kikou na obrazovkách máme. Obaja sme sa naozaj snažili urobiť všetko preto, aby sa to ľuďom páčilo. Všetci sme do toho dali dušu. Zároveň musím vyzdvihnúť zákulisie nakrúcania. Na pľaci sa robí výborne. Je tam pokoj, príjemné prostredie, pre mňa je to práca snov. Vďaka seriálu si ešte o niečo viac vážim prácu lekárov.

Doteraz si pamätám repliku: „Šesťdesiatročný muž s ischemickou chorobou srdca, chronickou obštrukčnou chorobou pľúc a diabetom typu dva pri našom príchode dostal epileptický alebo generalizovaný záchvat, ktorý sa skončil, keď sme mu podali šesť miligramov diazepamu.“ (Smiech.)

Na práci lekárov ma fascinuje, že naozaj vedia, o čom rozprávajú. Teraz to už viem aj ja, lebo som si to vždy deň pred nakrúcaním gúglil. Navyše ide o profesiu za minimálne peniaze s obrovským dennodenným nasadením, čo obdivujem.

Spomenuli ste Kristínu, ale čo zvyšok hereckého kolektívu?

Pribudli nám nové postavy ako napríklad Eňa Podzámska. Do tej som sa v priebehu piatich sekúnd okamžite zamiloval. Je naozaj veľmi zlatá. Rovnako aj Anikó Vargová, Dana Košická, Kristína Madarová. Tá má podobný humor ako ja, čo je nebezpečné. (Smiech.)

Braňa Mosného poznám roky. S ním som bol prvýkrát v živote vyzlečený na javisku. (Smiech.) Okrem Ene som nepoznal už iba Martina Mňahončáka, ale rovnako ako zvyšok kolektívu, aj on je veľmi fajn človek a dobre sa s ním robí.

Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Populárne články
Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Polákovci síce ako manželia prežili spolu iba rok, no ľúbili sa a schádzali dlhých 35 rokov.

Vdova po Karolovi Polákovi: Na sklonku života oľutoval, že ma neposlúchol

Samovyšetrenie prsníkov si pravidelne robí len desať percent žien.

Prípadov rakoviny prsníka stále rastie: 300 žien zomiera zbytočne

Natalie Portman

Natalie Portman v odvážnom outfite: Aj pred štyridsiatkou má stále čo ukázať!

Aj zemiakové brigády patrili k socializmu.

Život za socializmu: Spomínate si ešte na rady na banány a toaletný papier?

Vedeli ste

Vedia aj slony skákať?

Zobraziť viac