Pani LÝDIA WILHELMOVÁ (94) žije v Bratislave, časť života však strávila v Los Angeles. Pri svojej práci v exkluzívnom módnom salóne zažila hollywoodske hviezdy zblízka.

Pani Lýdia nás víta vo svojom útulnom byte napečenými kysnutými koláčmi. „Robím si každý týždeň tri plechy. V chladničke mám cesto na langoše, zajtra chcem variť fazuľovú polievku a k nej jedávam langoše. Teraz som tu mesiac mala zaťa a vnučku s dvomi pravnukmi, majú päť a tri roky, varila som im každý deň. Aj sebe varím vždy čerstvé jedlo, nemám rada zohrievané,“ oznamuje nám dáma, ktorá je na svoj vek v neuveriteľnej kondícii. Na naše zvedavé otázky, kto jej upratuje, sa len zasmeje: „No ja. Každý deň upracem niečo. A veľa chodím von, medzi ľudí. Keď sedím doma, bolia ma nohy,“ konštatuje.

Barbara Bel Geddes – miss Ellie zo seriálu Dallas bola lesba a tuhá fajčiarka. Podľa pani Lýdie aj veľmi príjemná a milá žena.
Zdroj: Profimedia

Aj vo svojom veku stále cestuje medzi Amerikou, kde má celú rodinu, a Slovenskom. Do Bratislavy naposledy priletela v máji. „Blízki sa o mňa aj boja, že som tu sama. Ale ja nie som sama, mám množstvo priateľov a okrem toho som s nimi na Skype každý deň,“ vyhlási rezolútne. Aj 95. narodeniny plánuje osláviť v Amerike, chcela by zaletieť do Las Vegas. „Mojou slabosťou je totiž hra v kasíne,“ smeje sa. Hoci má americké občianstvo, na Slovensko sa v roku 1990 s manželom vrátila po 33 rokoch a odvtedy žije v oboch krajinách. „Viete, ako to je. Stromy zhadzujú listy ku koreňom,“ hovorí žena, ktorá má za sebou pohnutý životný príbeh.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia