Zaujímavosti

Tipy na letné výlety: Spoznajte prekrásne zákutia južného Slovenska

PR článok
PR článok
20.7. 2020 0:01
Areál Wellness Hotela Patince
Areál Wellness Hotela Patince
Zdroj: WHP
Zaujímavosti

Tipy na letné výlety: Spoznajte prekrásne zákutia južného Slovenska

PR článok
PR článok
20.7. 2020 0:01
Areál Wellness Hotela Patince
Areál Wellness Hotela Patince
Zdroj: WHP

Juh Slovenska ukrýva mnoho zaujímavých lokalít, ktoré sú ako stvorené pre letné zážitky. Nezáleží na tom, či milujete vodu, šport alebo históriu. Z nášho výberu si iste vyberiete.

Doprajte si relax vo Wellness Hoteli Patince
V príjemnom prostredí najjužnejšej obce Slovenska, neďaleko Komárna, sa nachádza Wellness Hotel Patince. Areál okrem 10 bazénov s liečivou vodou a 4 sáun ponúka aj mnoho iných aktivít. Oddýchnuť si môžete v obrovskom relaxačnom bazéne s bublinkami, na ktoré si viete ľahnúť. K dispozícii máte tiež rozličné masáže, zábaly či okrasné kúry. Wellness Hotel Patince sa stal častou voľbou aj pre zamilované dvojice či páry v najlepších rokoch, ktorí si sem prichádzajú užiť romantický wellness pobyt pre dvoch. Nechýba ani program pre deti vrátane tobogánov, stolného tenisu i toho klasického na kurte s umelou trávou pod holým nebom. Hotel má navyše svoj vlastný prístav, z ktorého sa môžete vydať na podmanivú plavbu loďou po Dunaji.

Objavte tajomstvá vesmíru zo Slovenskej ústrednej hvezdárne
Hurbanovská hvezdáreň je najvýznamnejšou inštitúciou svojho druhu na Slovensku. Je prístupná pre jednotlivých návštevníkov aj väčšie skupiny. Súčasťou hvezdárne je projekcia kozmických úkazov v planetáriu, pozorovanie oblohy so špeciálnymi ďalekohľadmi a premietanie filmov pre deti a mládež. Areál tvorí park, Koperníkova socha, pomaľovaná stena s mimozemšťanmi a 3 budovy hvezdárne. V súčasnosti je stará budova zatvorená a plánujú ju rekonštruovať. O otváracích hodinách sa nezabudnite vždy vopred informovať. Údaje na internete totiž nie sú pravidelne aktualizované.

Rozhľadňa v Kravanoch nad Dunajom
Rozhľadňa v Kravanoch nad Dunajom
Zdroj: David Slovák

Bicyklom k rozhľadni v Kravanoch nad Dunajom
Spojte dve aktivity do jednej. Vezmite bicykel a vyberte sa po medzinárodnej cyklotrase Eurovelo k rozhľadni uprostred parku v Kravanoch nad Dunajom. Z výšky 17 metrov si za pekného počasia užijete podmanivý výhľad na Štúrovo i Patince. Priamo pod rozhľadňou nájdete outdoorovú posilňovňu a preliezky pre deti. Na konci dediny sa nachádza kompa, ktorá vás prepraví z Kravanov nad Dunajom do maďarského Lábatlanu.

Protiturecká pevnosť pre nadšencov histórie
Na sútoku Váhu a Dunaja leží Komárňanská pevnosť, ktorá v minulosti slúžila ako obrana pred Turkami. S plochou viac než 130-tisíc m2 je táto pevnosť najväčším fortifikačným komplexom na Slovensku. Taktiež bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka pevnosti je kvôli vašej bezpečnosti možná výlučne s doprovodom sprievodcu. V 18. storočí ňou totiž otriasli dve zemetrasenia. Informácie o otváracích hodinách si môžete pozrieť na webovej stránke pevnosti, kde sú pravidelne aktualizované.

Podunajské múzeum v Komárne
Podunajské múzeum v Komárne
Zdroj: David Slovák

Navštívte Baziliku sv. Ondreja a Podunajské múzeum
Za návštevu stojí aj dominanta Komárna, Bazilika svätého Ondreja. Pre najväčší chrám v meste je charakteristická jeho baroková architektúra. Katolícky kostol bol v minulosti využívaný ako strážna veža mesta. Predné dvere bývajú po väčšinu dňa otvorené, vďaka čomu sa môžete pozrieť aj dovnútra, kde sa vám naskytne pohľad na nástropné fresky, vitráže a olejomaľby sakrálneho charakteru. Hneď vedľa baziliky sa nachádzajú dve budovy Podunajského múzea, ktoré si tiež zaslúžia vašu pozornosť.

Prežite leto naplno
Južné Slovensko okrem zmienených lokalít ponúka aj iné zaujímavé miesta, ktoré stoja za vašu pozornosť. Práve okolie Patiniec však patrí k tomu najlepšiemu, čo v týchto končinách môžete nájsť. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete navštíviť Komárno, Kravany nad Dunajom alebo Wellness Hotel Patince. Nezabudnuteľný letný zážitok vás dozaista neminie.

Poslať emailom
Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Princezná Anna (69) s mamou kráľovnou Alžbetou II.

Na parádu si veru nepotrpí: Princezná ANNA prezradila, koľko času potrebuje na účes

Marcel Forgáč prekonal v období koronakrízy zápal pľúc, nebolo mu všetko jedno.

Známeho moderátora MARCELA FORGÁČA náhle zradilo zdravie: Čo ho pripútalo na nemocničné lôžko?

Šťastné mamičky z ľava speváčka Mária Čírová (31) s manželom a Barbora Krajčírová (33).

Už sú spolu: Moderátorka Barbora Krajčírová aj speváčka Mária Čírová majú svojich synov doma

MARIE CURIE-SKLODOWSKA bola prvá a jediná žena, ktorá získala Nobelovu cenu v dvoch rôznych odboroch.

Významná vedkyňa MARIE CURIE-SKLODOWSKA objavila prvok rádium: O slávu však nikdy nestála

Vodáctvo je dobrodružstvo s kopou prekvapení.

Dobrodružstvo na Hrone: Splavovanie našich riek láka aj zahraničných turistov

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac