Človek nikdy nevie, čo ho v živote čaká. Aké prekážky bude musieť prekonať, ktoré mu prekazia všetky plány. Svoje o tom vie aj Mike Newman.

Mike Newman (30), z Hampshire, mal v roku 2019 hrozivú nehodu počas motokrosového tréningu. Do nemocnice ho priviezla helikoptéra. Trvalo šesť mesiacov, kým sa ako-tak zotavil zo svojich zranení. Poškodili sa mu stavce chrbtice, mal prepichnuté pľúca a zlomeninu panvy. Vášnivému jazdcovi a športovcovi oznámili doktori to najhoršie - nebude už zrejme nikdy chodiť.

Lenže jeho nezastaví nič. Sú to už štyri roky, čo na sebe začal poriadne makať . Mike chodí a dokáže stáť. Síce potrebuje stále svoj vozík, ale dokázal to. Aby toho nebolo málo, stal sa aj osobným trénerom. Ako prvý absolvoval kurz na invalidnom vozíku. A teraz povedzte, že je v živote niečo nemožné. "Možno sa nikdy nevrátim na 100 percent a stále potrebujem svoj invalidný vozík, keď sa príliš namáham, ale dostal som sa ďaleko a som na seba hrdý," povedal pre Daily Mail. Liečbu mu skomplikovala ešte aj pandémia koronavírusu, kvôli ktorej sa zastavil celý svet a takmer všade bol lockdown.

"Keď sa obmedzenia mierne uvoľnili, prinútil som sa ísť do posilňovne, aby som cvičil a posilnil moje nohy, ktoré boli veľmi slabé," dodal Mike. Teraz chce pomáhať iným ľuďom, ktorí sa ocitli v podobnej situácii. "Na oddelení som sa rozprával s chlapcom, ktorý to vzdával, neveril, že bude znova chodiť. Rozhodol som sa s ním spriateliť a ťahať ho so sebou do posilňovne," vysvetlil. A naozaj to pomohlo. Chlapec poslal Mikovi video, na ktorom sa prvýkrát po niekoľkých rokoch prechádza hore-dole.

V živote ho posúvajú nielen výborné spätné väzby od klientov, ale aj jeho priateľka Emma-Jane (29). Je tanečníčka, venuje sa aj poledance. Nedávno si s Mikom zatancovala a dokonca ho prinútila, aby si to vyskúšal aj na tyči.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia