Spoznajte život fotografov, ktorých kamery odhaľujú skryté tajomstvá celebrít. Nahliadnite do zákulisia Hollywoodu, kde každý záber môže vyvolať búrlivú reakciu verejnosti.

Život slávnych osobností v Hollywoode je často obklopený luxusom, tajomstiev a zvedavosťou verejnosti. Súčasťou tohto sveta sú aj paparazzi - fotografi, ktorí sú známi svojou schopnosťou získať snímky celebrít vo chvíľach, kedy by radšej zostali v súkromí. Ich práca však nie je jednoduchá ani bezproblémová. Paparazzi čelia mnohým výzvam, vrátane konkurencie medzi sebou, neustáleho sledovania celebrít a finančných nákladov na udržanie sa v tomto biznise.

Pracujú na voľnej nohe alebo pre agentúru

Zdroj: MILAN MARSALKA

Paparazzi môžu pracovať nezávisle alebo pre agentúru, žiadna z možností nie je lepšia alebo horšia, sú jednoducho odlišné. Práca pre agentúru zaručuje pravidelný plat, ale samozrejme, agentúra vlastní všetky fotografie. To znamená, že aj keď paparazzi nechcú zverejniť konkrétnu fotografiu, tak jednoducho musia, pretože to nie je ich rozhodnutie.

Byť nezávislým fotografom je finančne menej stabilné, ale ponúka rovnakú flexibilitu ako akákoľvek iná nezávislá práca. Nemáte nadriadeného, vyberáte si kedy chcete pracovať a je na vás, ktoré fotky budú publikované.

Dobrá fotografia, ktorú zachytili aj iní, môže vyniesť približne 150 až 250 dolárov. Kvalitná fotografia, ktorú ostatní paparazzi nedokázali získať, dokáže zarobiť okolo 1 tisíc až 10 tisíc dolárov. Treba tiež zdôrazniť, že paparazzi dostávajú honoráre za svoje fotografie, ktoré môžu pokračovať aj roky po ich vytvorení.

Diskusia