Po dlhých mesiacoch večných hádok o majetok sa nakoniec Lucie Vondráčková (40) a Tomáš Plekanec (37) dohodli tak, aby boli spokojné obe strany.

Po tom, ako ich súd v Kanade už vlani rozviedol, sa rovnakého verdiktu dočkali aj v Česku. Byt, ktorý Vondráčková vybojovala, sa však rozhodla predať za takmer 30 miliónov českých korún. V roku 2011, keď vyšla na povrch pravda o tajnej svadbe úspešnej speváčky Vondráčkovej a hokejistu Plekanca, nikto neočakával, že ich manželstvo bude mať takýto priebeh. Dôvodom rozchodu však nebola výlučne manželská kríza či odlišné názory partnerov. K rozvodu dopomohla najmä tretia osoba, bývalá česká tenistka Lucie Šafářová (33), s ktorou sa hokejista rozhodol začať novú životnú etapu.

Už v roku 2018 Plekanec uverejnil na sociálnej sieti vyhlásenie, v ktorom oznámil rozchod s Luciou Vondráčkovou. „Ja s Luciou by sme vám chceli oznámiť, že po vzájomnej dohode sme prišli k záveru, že v našom vzťahu už ďalej nebudeme pokračovať.“ Táto správa šokovala rovnako televíznych, ako aj športových fanúšikov. Mnohí si však neodpustili komentáre, v ktorých z náhleho rozchodu obviňovali niekoho tretieho. „Teraz len čakám. Tenistka alebo modelka?“ okomentoval príspevok jeden z fanúšikov, ktorý trafil presne do čierneho. O vzťahu svojho manžela sa speváčka dozvedela z médií, čo bolo pre ňu veľmi bolestivé. „Človek je niekedy slepý. Manželky sa tieto veci dozvedajú naozaj ako posledné,“ vysvetlila Vondráčková pre iDnes.

Ešte väčším prekvapením bolo pre ňu zistenie, že Plekanec sa rozhodol založiť si novú rodinu s mladou tenistkou, ktorá bola v tom čase už tehotná. „V žiadnom prípade to nie je tak, že si s Luckou zakladám novú rodinu a starú opúšťam. Manželstvo nevyšlo, to sa stáva. A než mať jednu rodinu, kde to neklape, je predsa lepšie vytvoriť novú, funkčnú. A do nej budú chlapci, samozrejme, patriť tiež,“ vyhlásil v tom čase Plekanec pre Blesk. Hokejista má s Vondráčkovou dvoch synov, Matyáša (8) a Adama (5), ktorých sa rodičia snažia držať čo najďalej od problémov s rozvodom. Minuloročné Vianoce boli pravdepodobne najšťastnejšie pre tenistku Šafářovú a hokejistu Plekanca, ktorí ich strávili už ako rodina. Pár dní pred Vianocami sa Plekanec stal trojnásobným otcom, narodila sa mu dcérka Leontýnka.

Vlani sa oficiálne začalo rozvodové konanie v Česku, pričom manželov už stihli rozviesť v Kanade, kde spolu predtým žili. Podľa očakávaní mal rozvod trvať len do septembra minulého roka. Ale nakoniec sa všetko predĺžilo o niekoľko mesiacov, počas ktorých sa už bývalí partneri nedokázali dohodnúť na rozdelení majetku. Vondráčková spočiatku požadovala astronomické sumy, s ktorými Plekanec nesúhlasil, ale keďže ich súd napokon rozviedol, pravdepodobne došlo k zmene požiadaviek. Podľa verejného zdroja speváčka niekoľko dní pred rozvodom zakúpila skladové priestory v hodnote viac ako 3 milióny českých korún.

Veľkým prekvapením bolo, keď byt na Kavčích horách, o ktorý bojovala niekoľko mesiacov, predala za neuveriteľnú sumu 28,5 milióna českých korún. Presné sumy a detaily delenia majetku nie sú zatiaľ známe. Hneď po rozvode sa Vondráčková zbavila aj manželovho priezviska, synom však priezvisko neplánuje meniť. Aj keď bolo toto obdobie pre Vondráčkovú bolestivé, nič neľutuje a exmanželovo rozhodnutie rešpektuje. „Tomáš si asi predstavoval spoločný život inak. Rešpektujem to a chápem. Cesty dvoch ľudí sa môžu rozísť,“ dodala pre iDnes.

FOTOGRAFIE LUCIE VONDRÁČKOVEJ NÁJDETE V GALÉRII
Matt Damon a Ben Affleck

Hollywoodski spolužiaci: Ktoré známe tváre spolu drali lavice?

Populárne články
Choreograf a režisér Ján Ďurovčík s manželkou.

Dočkal sa! JÁN ĎUROVČÍK sa tesne pred 50-tkou stal otcom. Aké meno dostal jeho vytúžený syn?

Soňa Skoncová prežíva najkrajšie obdobie svojho života. Je tehotná.

BABYBOOM V TOP STARE! Dve moderátorské hviezdičky sa pochválili tehotenským bruškom

„Ku každému vzorcu treba konkrétne príklady z reálnych životných situácií, na čom stroskotáva aj väčšina mojich študentov,“ hovorí docent Ján Šebo.

Kam s peniazmi v ťažkých časoch? Možno vám napovie Oranžová obálka

Do legendárnej marikovskej postele sa pýtali takmer všetky nevesty v 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Noblesa a uvoľnenie: Nevesty sa tešili na svadobnú noc v malej posteli v Besnom

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

Začnite týždeň s úsmevom :) TOP 10 vtipov z týždenníka ŽIVOT

Napriek hendikepu sa CHANG a ENG BUNKEROVCI dokázali v živote presadiť.

Najznámejší siamskí bratia nikdy nemali deti. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia