Český spevák Karel Gott (†80) nemá pokoj ani po smrti. Jablkom sváru sa pre pozostalých stalo dedičstvo v hodnote viac ako 35 miliónov eur.

Od smrti legendárneho niekoľkonásobného českého slávika Karla Gotta (†80) ubehol už viac ako mesiac. Známy spevák podľahol akútnej leukémii a do hudobného neba odišiel pokojne v spánku.

O dedičstve slávneho speváka sa špekulovalo už pred jeho smrťou, no spevák nenechal nič na náhodu a ešte počas života sa vyrovnal so svojimi najstaršími dcérami Luciou (32) a Dominikou (46). Išlo však len o malé sumy peňazí v porovnaní so skutočným dedičstvom.

Obe dcéry podpísali v roku 2015 predbežné vyrovnanie bez nároku na dedičstvo po otcovej smrti. Pri vyrovnaní boli prítomní štyria právnici a najstaršie Gottove dcéry si odniesli 100-tisíc eur. Nejde síce o malú sumu peňazí, ale v porovnaní s celkovým majetkom je 100-tisíc eur príliš nízka suma. Celkový majetok Karla Gotta je vyčíslený na viac ako 35 miliónov eur.

Nie je žiadne tajomstvo, že najstaršia dcéra Dominika (46) a jej manžel Timo Tolkki (53) majú už niekoľko rokov problémy s financiami a neraz im aj samotný maestro finančne pomohol.

Média šokovalo, že Gottov zať je s dedičstvom nespokojný a plánuje sa s vdovou po Karlovi Gottovi Ivanou (43) súdiť. O tom, že aj v súčasnosti má manželský pár finančné problémy, svedčí aj to, že nie sú schopní zaplatiť si právnika.

„Hľadáme právnika, ktorý by nás zastupoval. Budeme chcieť niekoho, kto by to urobil bezplatne, pretože právnika si nemôžeme dovoliť,“ vyhlásil Timo Tolkki. Prekvapením je, že Dominika o manželovom pláne nič netušila a určite ho v tom nechce podporiť.

Väčšina Gottovho majetku pravdepodobne pripadne jeho manželke a najmladším dcéram.
Väčšina Gottovho majetku pravdepodobne pripadne jeho manželke a najmladším dcéram.
Zdroj: Profimedia

„Žiadnu žalobu rozhodne nechystám, počkám na klasické dedičské konanie. To, čo robí môj manžel, je jedným z dôvodov našej vrcholiacej manželskej krízy,“ vyjadrila sa Dominika k súčasnej situácii.

Hudobná legenda, ktorá neraz reprezentovala vtedajšie Československo na svetovej hudobnej scéne, sa nikdy netajila svojím bohatstvom. Ešte v roku 2017 Gott prepísal nehnuteľnosti a obchodnú značku na svoju manželku Ivanu, pričom cena nehnuteľností je okolo 6 miliónov eur. Gottova rodina však získa najviac peňazí z tantiém.

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
Ako rada opakuje, nikam sa neponúka, napriek tomu pracovné príležitosti stále prichádzajú.

Nezabúdajme na dotyk: Televízna svokra radí, ako prežiť tie najkrajšie Vianoce

Fiľakovo za posledné roky výrazne opeknelo.

Fiľakovo sa úspešne rozvíja, bojuje však so zúfalou infraštruktúrou

John Travolta

Hollywoodsky smoliar: Časy keď bol Travolta parketovým levom sú dávno preč

Spevácka hviezda,ktorá zmenila svet hudby oslavuje osemdesiatku.

Tina Turner oslávila okrúhle narodeniny. Žije s manželovou obličkou

Alec Baldwin a Hilaria Baldwin na nákupoch s deťmi.

Po smutnej udalosti prvýkrát na verejnosti: Alec Baldwin s manželkou prišli o dieťa

Alkohol predlžuje únavu

Predlžuje alkohol únavu?

Zobraziť viac
Diskusia