Športový komentátor Karol Polák (†81) zomrel 17. januára 2016 po ťažkej chorobe, ktorú dlho na sebe nedal znať.

Veď, kto by aj pomyslel na smrť, keď sa ako 80-ročný ženil. Za manželku si bral dlhoročnú lásku Agátu z Košíc.

„Nezabudnem ako ma prekvapil, keď sa ma opýtal či chcem, aby sme sa vzali. Zareagovala som nepremyslene, či nám je k šťastiu treba papier, veď sme sa stretávali a ľúbili už dlhých 35 rokov. Nakoniec sme ako manželia prežili spolu niečo vyše roka,“ spomína vdova Poláková. Manželia bývali v mezonetovom byte na bratislavskom Machnáči.

„Keď u nás o ňom natáčala Česká televízia dokument, stáli vonku na terase a Karol povedal, že pred sebou má výhľad na minulosť, prítomnosť aj budúcnosť. Minulosť bola budova Slovenskej televízie, kde dlhé roky pracoval, ZOO je prítomnosť a cintorín v Slávičom údolí jeho budúcnosť. A tam aj odpočíva,“ hovorí pani Agáta.

Z Košíc za ním chodieva na cintorín dva razy do roka, kde mu dala vyrobiť pomník v tvare srdca s futbalovou loptou a jeho podobizňou.

„Je mi za nim veľmi smutno, bol to výnimočný človek. Pozorný, milý, pracovitý, galantný, zábavný, mal veľmi rád svoju prácu a ľudí. Dodnes v pizzerii na Machnáči spomínajú ako bolo veselo, keď sme tam chodievali.“

Karol Polák pracoval desiatky rokov ako športový komentátor, mal výnimočný hlas a jeho „hlášky“ kolujú dodnes ako vtipy.
Karol Polák pracoval desiatky rokov ako športový komentátor, mal výnimočný hlas a jeho „hlášky“ kolujú dodnes ako vtipy.
Zdroj: Archív K. P.

A ľudia na legendárneho komentátora s nezabudnuteľným hlasom spomínajú aj v Starom Smokovci, kde mala dvojica zásnuby.

„Do Košíc som si preniesla Karolovu pracovňu so suvenírmi, obrázkami z ciest a fotografiami, ktoré mi ho pripomínajú. Stále mi je za ním smutno, občas si poplačem a je mi ľúto toho, že tu ešte zopár rokov mohol byť. Dlhšie mal zdravotné problémy a bolesti, len ich predo mnou tajil. A keď som ho posielala k lekárovi tvrdil, že mu nič nie je. V nemocnici nakoniec priznal, že ma mal poslúchnuť, ale už bolo, bohužiaľ, neskoro.“

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
„Sme bratia,“ povedal novozvolený pápež František svojmu predchodcovi Benediktovi, keď mu v kaplnke núkal čestné miesto pred oltárom.

Nevídané! Po 600 rokoch máme dvoch žijúcich pápežov. Aká je pravda o ich vzťahu?

BYT P. PELLEGINIHO

Bývanie za milióny! Ktoré celebrity žijú na najlepších adresách? Koľko utratili za luxus?

Koncertovanie je pre bukasákov relax. Zľava Branislav Dugovič, Milan Seagal Šimkovič, Milan Konfráter, Imrich Dugovič.

Naturálne originálni: Bukasový masív šíri nákazlivý optimizmus a dobrú náladu

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari bytového domu 6. decembra 2019 v Prešove, kde došlo k výbuchu plynu. Ako TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) 25 hasičov bolo vyslaných na Mukačevskú ulicu do Prešova, kde došlo k výbuchu plynu.

Výbuch plynu v prešovskej bytovke: Z 11. poschodia vyskočil horiaci muž, budove hrozil kolaps

Toto sú najčastejšie mená novorodencov na Slovensku v roku 2019.

TOP mená roka 2019: Tieto dávali rodičia novorodencom na Slovensku najčastejšie

Countdown zaviedla NASA.

Zaviedla countdown NASA?

Zobraziť viac
Diskusia