Osudné chvíle, ktoré navždy zmenili zabehnutý život v rodine moderátora a politika Roba Beňa(†54)sa odohrali 18. marca 2017.

Problémy s vysokým krvným tlakom odsúval na vedľajšiu koľaj a neustále odkladal aj operáciu srdca, ktoré ho nakoniec zradilo.

Zostali po ňom dve dospelé deti z prvého manželstva a malý syn Nikola (7). Toho mal Beňo so svojou snúbenicou Lenkou Kapustovou, ktorá si po jeho smrti kvôli synovi zmenila priezvisko na Beňová.

„Robo mi veľmi chýba a najmä rozhovory s ním. Boli sme si veľmi blízki, trávili sme spolu väčšinu dňa a preberali sme a zdieľali spolu naozaj všetko. Vážila som si na ňom jeho otvorenosť, nadhľad, mal dar ľudí povzbudiť. Pri ňom sa aj zložité veci zdali jednoduchšie,“ vyznáva sa zo svojich pocitov Lenka.

„Chcem, aby si Nikola pamätal na otca čo najviac. Každý deň sa o ňom rozprávame, pozeráme si fotky, videá..., aj preto je to pre mňa náročnejšie. Chodíme na cintorín aj do Robovho rodičovského domu v Harmónii, kde sa schádzame celá rodina – s Robovou sestrou a Nikola aj so svojimi nevlastnými súrodencami. Máme k sebe blízko, pomáhame si. Nikola má na otca pekné spomienky až na jednu, ktorá stále rezonuje. Ako štvorročný videl svojho otca umierať z čoho má blok. Konzultujeme to s psychologičkou a chodieva aj do Plamienka čo je organizácia pre deti, ktoré prišli o rodiča.“

Robo chýba nielen Lenke, ale aj synovi Nikolovi.
Robo chýba nielen Lenke, ale aj synovi Nikolovi.
Zdroj: Archív NMH

Keďže Lenka vdovský príspevok nedostáva, lebo s Robom neboli manželia, musí sa dvakrát tak obracať, ako za jeho života. Ubytovňa Žabka na bratislavskom Žabom majeri, ktorá bola hlavným zdrojom Beňovho podnikania síce zmenila v dražbe majiteľa, ale Lenka s firmou spolupracuje.

„Život nie je bez Roba jednoduchý. So synom mi pomáha mama. Je to ťažké, ale zvládame to,“ dodáva na záver Lenka.

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
„Sme bratia,“ povedal novozvolený pápež František svojmu predchodcovi Benediktovi, keď mu v kaplnke núkal čestné miesto pred oltárom.

Nevídané! Po 600 rokoch máme dvoch žijúcich pápežov. Aká je pravda o ich vzťahu?

BYT P. PELLEGINIHO

Bývanie za milióny! Ktoré celebrity žijú na najlepších adresách? Koľko utratili za luxus?

Koncertovanie je pre bukasákov relax. Zľava Branislav Dugovič, Milan Seagal Šimkovič, Milan Konfráter, Imrich Dugovič.

Naturálne originálni: Bukasový masív šíri nákazlivý optimizmus a dobrú náladu

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari bytového domu 6. decembra 2019 v Prešove, kde došlo k výbuchu plynu. Ako TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) 25 hasičov bolo vyslaných na Mukačevskú ulicu do Prešova, kde došlo k výbuchu plynu.

Výbuch plynu v prešovskej bytovke: Z 11. poschodia vyskočil horiaci muž, budove hrozil kolaps

Toto sú najčastejšie mená novorodencov na Slovensku v roku 2019.

TOP mená roka 2019: Tieto dávali rodičia novorodencom na Slovensku najčastejšie

Countdown zaviedla NASA.

Zaviedla countdown NASA?

Zobraziť viac
Diskusia