Český herec Jiří Bartoška (72) poriadne prekvapil svojich fanúšikov. Verejne prehlásil, že ho nakrúcanie filmov prestáva baviť a hlavným dôvodom sú nezáživné postavy.

Jiří Bartoška, ktorý sa na televíznych obrazovkách objavuje už takmer 40 rokov, neskrýva svoje sklamanie z novodobých filmov. „Dnes sa natáčajú filmy pre tridsaťročné ženy a štyridsaťročných mužov. Takže výber veľmi nie je, mantinely sú dosť úzke,“ vyjadril sa herec pre denník Blesk. Televízni diváci ho mohli vidieť vo viacerých rolách, vďaka ktorým sa stal jedným z najznámejších českých hereckých talentov.

Že je filmový priemysel hercovi veľmi blízky, potvrdzuje aj to, že od roku 1994 je prezidentom Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch. Pred tým, ako sa stal známou tvárou televíznej obrazovky, boli jeho hlavnými pôsobiskami divadlá. Veľkolepú divadelnú kariéru začal po ukončení štúdia na JAMU (Janáčkova akadémia múzických umení) v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Druhým domovom sa mu stali pražské i brnianske divadlá.

Dnes je členom novozaloženého Divadla Bez zábradlí. Tohto úspešného herca mohli diváci vidieť napríklad v dramaticko-romantickom filme Teória tigra z roku 2016, kde si zahral postavu veterinára Jana. S filmovou postavou, ktorú herec stvárnil, bol veľmi spokojný a je vďačný za túto hereckú príležitosť. „Pred pár rokmi som mal obrovské šťastie, že so mnou Radek Bajgar natočil Teóriu tigra, čo bola krásna a zaujímavá rola pre staršieho chlapa, ktorý bilancuje svoj život,“ poznamenal vďačne Jiří.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

U nás šok, v zahraničí trend. Tieto známe tváre otehotneli vo vyššom veku

Populárne články
Deti z domu smrti

Bábätká z paneláka smrti: Ako sa darí deťom, ktoré prežili výbuch v prešovskej bytovke?

Pán hlas: Emanuel Romančík

Osud bol k nemu krutý: Romančíkove herecké úspechy vyvažovali tragédie v rodine

Tesne pred päťdesiatkou sa stane mamou vytúženého dieťatka.

Moderátorka sa v 49 rokoch prvýkrát stane mamou. Čo si o jej tehotenstve myslí odborník?

Skladba k výročiu smrti Jána a Martiny.

Si tu s nami, Ján: Umelci si uctili pamiatku zavraždeného novinára krásnym gestom

Alessandra Ambrosio

Tvár Victoria‘s Secret sa športoviskám oblúkom vyhýbala. Čo zmenilo jej názor?

TV

Škodí televízia pamäti?

Zobraziť viac
Diskusia