Držiteľka Oscara Reese Witherspoon, ktorá v stredu dovŕšila 47 rokov, sa na sociálnej sieti podelila so smutnou správou.

"Musíme sa podeliť o niekoľko osobných správ... S veľkou starostlivosťou a rozvahou sme prijali ťažké rozhodnutie rozviesť sa," uviedli Reese a jej manžel Jim Toth (52) v spoločnom vyhlásení. "Prežili sme spolu toľko nádherných rokov a ideme ďalej s hlbokou láskou, láskavosťou a vzájomným rešpektom ku všetkému, čo sme spolu vytvorili." "V tejto kapitole je našou najväčšou prioritou je náš syn a celá naša rodina," dodali. "Tieto záležitosti nikdy nie sú ľahké a sú mimoriadne osobné. Skutočne si vážime, že v tomto období všetci rešpektujú súkromie našej rodiny." Zdroj pre PEOPLE povedal: "Sú naozaj najlepší priatelia, je to priateľské rozhodnutie. Sú oddaní spoločnému rodičovstvu. Investujú do celej svojej rodiny a do toho, aby to pre všetkých prebehlo čo najhladšie."

Witherspoon a Toth oznámili zasnúbenie v decembri 2010 a vzali sa 26. marca 2011 počas obradu na jej ranči v kalifornskom Ojai. Majú spoločného 10-ročného syna Tennesseeho Jamesa, herečka má ešte dve deti s bývalým manželom Ryanom Phillippeom: 23-ročnú dcéru Avu a 19-ročného syna Deacona. V júli sa Reese podelila o fotografie s manželom na počesť jeho narodenín. "Všetko najlepšie k narodeninám môjmu sladkému manželovi JT! Nepoznám nikoho, kto by miloval Tour de France / cestnú cyklistiku / @arsenal / @nashvillesc / @steelers .... oh a GOLF ... v podstate všetky športy viac ako TY. Tak veľmi ťa milujem!" napísala vtedy na Instagrame. Minulý rok si na tej istej sociálnej sieti pripomenula 11. výročie ich svadby a vtedy uviedla: "Šťastné výročie, JT! 11 rokov dobrodružstiev, lásky a smiechu. Cítim sa taká šťastná, že s tebou môžem zdieľať tento nádherný život."

V rozhovore pre ELLE z roku 2012 Witherspoon spomínala na svoje prvé stretnutie s Tothom u kamarátky krátko po rozchode s Jakeom Gyllenhaalom. "Stalo sa to nečakane," povedala vtedy. "Jeden naozaj opitý chlapík ma balil, robil zo seba idiota a kričal na mňa. 'Ty ma nepoznáš'. A ja na to: 'Áno, viem. Ja ťa nepoznám!" Herečka pokračovala: "Jim prišiel a povedal: 'Prosím, ospravedlňte môjho priateľa. Práve sa s niekým rozišiel. Jim bol naozaj dobrý priateľ, vytiahol ho z tej situácie. Taký je, naozaj dobrý človek." Krátko po piatom výročí ich svadby v roku 2016 herečka z Divočiny povedala pre PEOPLE o niektorých najlepších vlastnostiach svojho manžela: "Je to neuveriteľný muž, skvelý organizátor, veľký vodca. Vie, ako dať ľudí dokopy. ... Je veľmi trpezlivý a hravý s deťmi. A naozaj ich podporuje v tom, aby sa na život pozerali s humorom."

S TÝMTO MUŹOM STRÁVILA REESE POSLEDNÝCH 12 ROKOV ŽIVOTA
Diskusia