Zradilo ju zdravie! Legendárna speváčka Marta Kubišová (79) skončila v noci zo štvrtka na piatok v nemocnici. Dokonca už má za sebou aj operáciu.

O zdravotných problémoch speváčky ako prvý informoval portál tn.cz, podľa ktorého ju postihla perforácia čreva. Správu, že je Kubišová hospitalizovaná v nemocnici, potvrdila webu šéfka Ligy na ochranu zvierat Dagmar Kubištová. Legenda českej popovej scény je jej čestnou členkou.

"Správa o tom, že pani Marta Kubišová je v nemocnici, nás naozaj veľmi zasiahla, pretože je to dlhoročná členka našej organizácie, veľká milovníčka zvierat. Poznáme ju osobne, pretože jazdila do nášho útulku pravidelne," uviedla s tým, že jej veľmi držia palce, aby sa uzdravila a čoskoro vrátila k svojej rodine a zvieratkám. Pre CNN Prima NEWS doplnila, že „pani Kubišová by mala byť už po operácii."

Jej pieseň Modlitba pro Martu sa stala symbolom národného odporu a vzorom slobody pre mnohých ľudí.
Zdroj: TASR

Podľa českých médií sa speváčka sťažovala na zdravotné problémy už v júni. Keď jej pražský primátor odovzdával medailu čestnej občianky metropoly, urobilo sa jej zle a musela rýchlo odísť domov. "Bolo mi strašné horúco a zdalo sa mi, že tam nie je vzduch. Bolo mi veľmi, veľmi zle. Zle znášam teploty," povedala vtedy.

SPEVÁČKA BOLA EŠTE PRED PÁR DŇAMI NA SLOVENSKU! FOTO V GALÉRII...
Diskusia