V najnovšom pokračovaní filmovej série Bobule by sa fanúšikovia opäť mohli stretnúť s nezabudnuteľným Václavom Postráneckým (†75), ktorý vlani nečakane podľahol ťažkej chorobe. Spomienkové zobrazenie známeho herca však musí odsúhlasiť jeho rodina.

V máji minulého roka prišiel český filmový i divadelný svet o talentovaného a uznávaného umelca Václava Postráneckého. Preslávila ho najmä postava jedného z otcov v legendárnej komédii S tebou mě baví svět. V. Postránecký počas života získal obrovské množstvo priaznivcov. Filmovým kamerám bol oddaný až do poslednej chvíle. Aj keď sa v treťom pokračovaní série Bobule neobjavil osobne, krátko pred smrťou sa rozhodol nahovoriť text postavy vinára Michalicu, ktorého stvárnil v predchádzajúcich častiach. Diváci tak počuli už len jeho hlas. 

Keďže sa Václav Postránecký stal dôležitou súčasťou tejto komediálnej série, tvorcovia uvažujú, že by sa mohol objaviť aj v štvrtej časti. Zatiaľ však nie je známe, akou formou si nezabudnuteľného herca uctia. „Musíme prísť na to, ako by sa vo filme objavil. A musí s tým súhlasiť jeho rodina. Bez tej ani to neprichádza do úvahy,“ uviedol producent Tomáš Vican pre český Blesk.

Napriek tomu, že dnes je Václav Postránecký známy hlavne z televíznych obrazoviek, začiatok kariéry zasvätil divadlu. Spočiatku nebol súčasťou hereckého obsadenia, ale ako vyučený zámočník sa staral o divadelnú techniku. Už po roku sa však dostal na pódium ako začínajúci herec a následne niekoľko rokov hrával v pražských mestských divadlách. Až v osemdesiatych rokoch sa dostal do Národného divadla v Prahe, v ktorom účinkoval vyše dvadsať rokov.

Na televíznych obrazovkách sa začal objavovať v sedemdesiatych rokoch, hral v seriáli Byl jednou jeden dům a vo filmovej rozprávke Jak se budí princezny. V osemdesiatych rokoch si získal množstvo fanúšikov vďaka jednej z hlavných postáv v komédii S tebou mě baví svět, kde si zahral po boku Júliusa Satinského (†61). Naposledy sa objavil v seriáli Krejzovi, kde stvárnil jednu z hlavných postáv, a vo filme Červeň.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Populárne články
Daniela Peštová a Pavol Habera

Nevera, rozvod a ťažká minulosť: HABERA a PEŠTOVÁ sú dôkazom pravej lásky!

Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Fanúšikovia sa rozplývali nad širokým a prirodzeným úsmevom LOUISA na vianočnej pohľadnici.

Najmladšiemu synovi WILLIAMA a KATE sa ušlo málo pozornosti. Prečo je to tak?

OĽGA APOLENÍKOVÁ sa teší zo svojej farmy. Keď začínala, prorokovali jej, že vydrží sotva pár mesiacov.

Salašu v Pružine bačuje žena: Predpovedali jej neúspech, s ovečkami pracuje už sedemnásť rokov

Ilustračná snímka

Vždy sa bál lietať, kým neprišla veľká láska. Stala sa mu osudnou?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia