Speváčka Marta Kubišová (77) zostala poriadne zaskočená z posledného priania českého slávika Karla Gotta (†80). Rozlúčiť by sa s ním mala práve tak, ako to mal maestro rád, teda koncertom. Otázne však je, či jej zdravotný stav dovolí vystúpiť.

Od momentu, keď sa legendárny Karel Gott a uznávaná česká speváčka Marta Kubišová prvýkrát stretli, ubehlo už celých päťdesiat rokov. Zoznámili sa ako dvaja pražskí speváci. Dnes už sedemdesiatsedemročná Kubišová si na tento moment spomína veľmi dobre. „Už je to viac ako päťdesiat rokov, ale myslím, že moje prvé stretnutie s Kájom prebehlo počas natáčania programu Vysílá studio A, ktorý režíroval Mirek Vašta. Bol to pesničkový cyklus, v ktorom sme sa my, pražskí speváci, stretávali. Vtedy nás nebolo toľko ako dnes,“ zaspomínala si známa speváčka pre český Blesk.

Časom sa z nich stali veľmi dobrí priatelia, ktorí neraz vystupovali ako spevácke dueto. Najbúrlivejšie obdobie Kubišová prežívala v 70. a 80. rokoch minulého storočia, keď ju nútili pre svoje názory proti režimu odísť z verejného života a prestať spievať. Naopak, pre Karla Gotta to bolo hviezdne obdobie plné koncertov a piesní, ktoré mu na najbližšie roky zabezpečili prvé miesta v hudobných rebríčkoch. Toto obdobie sa stalo pre oboch nezabudnuteľným, aj keď pre každého s inými spomienkami.

Kubišová však nikomu nič nevyčíta. Napriek tomu, že musela stopnúť svoju kariéru speváčky takmer na dvadsať rokov, neprestala byť verná spevu a v roku 1989 sa na české pódiá vrátila. Pri príležitosti osemdesiatych narodenín Karla Gotta sa Kubišová rozhodla zaspievať legendárnu pieseň Nepiš dál, ktorú pre ňu zložil samotný maestro. Nikto však neočakával, že ešte v ten rok český slávik odíde do hudobného neba.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Profesor Budský jej ako prvý ponúkol divadelné príležitosti.

Slovenská Greta Garbo: Ženy túžiace po šťastí sa na divadelných doskách stali jej osudom

Jaro s manželkou IVANOU a ich skvelými chlebmi.

Košiar ako ohrada pre remeslá v doline: Gazda zo severovýchodného kúta sa zamiloval do tradícií

Ilustračná snímka

Nebol pri vedomí, nemohol privolať pomoc. A predsa to dokázal...

Matt Damon a Luciana Barroso

MATT DAMON je rád, že nemá slávnu manželku: Viete, ako sa spoznali?

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 10. do 16. júla?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia