Obľúbená Jiřina Bohdalová (88) sa pre neutíchajúce zdravotné problémy rozhodla v úctyhodnom veku ukončiť svoje pôsobenie na divadelných doskách.

Legendárna herečka patrí k esám českej kinematografie, no na konte má aj desiatky divadelných predstavení, v ktorých svojim fanúšikom predvádza najčastejšie žiadanú komediálnu polohu. V Divadle Na Jazerce, kde momentálne pôsobí, skúša po boku herca Milana Kňažka (74) predstavenie Gin Game od amerického dramatika Donalda L. Coburna. Hra je navyše ovenčená Pulitzerovou cenou a rozhodne nepatrí k ľahším žánrom.

Obom hercom to na javisku nesmierne svedčí a na ich adresu sa kopí množstvo komplimentov. Predstavenie má za sebou dve verejné generálky a diváci si ho v premiére budú môcť pozrieť už 5. februára. Chválou na výkony hercov nešetrí ani samotný režisér Zdeněk Zelenka. „S radosťou konštatujem, že zázraky sa dejú. Hra o dvoch ľuďoch a vypredané hľadisko sa dve hodiny smeje, dojíma, s úžasom sleduje vývoj vzťahu dvoch úplne odlišných postáv. Smiech i slzy, aká to vzácnosť.“ Vyzdvihuje tiež to, že Bohdalová sa bola rok pred deväťdesiatkou schopná naučiť obrovské množstvo textu.

Spokojnosť vyjadril aj principál divadla Ján Hrušínsky. Okrem Jiřiny poukázal na profesionalitu Milana Kňažka, ktorý hrá v predstavení slávnej herečke partnera. „Mám z Gin Game obrovskú radosť. Potlesky na otvorenej scéne a na oboch verejných generálkach so standing ovation na konci.“ Čo viac by si mohol priať?

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

U nás šok, v zahraničí trend. Tieto známe tváre otehotneli vo vyššom veku

Populárne články
Deti z domu smrti

Bábätká z paneláka smrti: Ako sa darí deťom, ktoré prežili výbuch v prešovskej bytovke?

Pán hlas: Emanuel Romančík

Osud bol k nemu krutý: Romančíkove herecké úspechy vyvažovali tragédie v rodine

Tesne pred päťdesiatkou sa stane mamou vytúženého dieťatka.

Moderátorka sa v 49 rokoch prvýkrát stane mamou. Čo si o jej tehotenstve myslí odborník?

Skladba k výročiu smrti Jána a Martiny.

Si tu s nami, Ján: Umelci si uctili pamiatku zavraždeného novinára krásnym gestom

Alessandra Ambrosio

Tvár Victoria‘s Secret sa športoviskám oblúkom vyhýbala. Čo zmenilo jej názor?

TV

Škodí televízia pamäti?

Zobraziť viac
Diskusia