Rudolf Baranovič je fotograf slovenskej hudobnej scény a bratislavských ulíc. Na odchod Milana Lasicu (†81), ktorého posledné zábery urobil tesne pred jeho náhlou smrťou priamo na javisku Štúdia L+S, spomína ako na situáciu, ktorú len tak niekto nevymyslí.

FOTOGRAFIE Z POSLEDNÉHO PREDSTAVENIA MILANA LASICU NÁJDETE V GALÉRII

Jedinečný komik, ktorý hýril výstižnými poznámkami, vychádzal po záverečnej skladbe Ja som optimista na klaňačku. „Publikom si ich vytlieskalo aj tretí raz. Vyzeralo to, akoby sa pán Lasica potkol,“ spomína Rudo.

Lenže nebol to len taký pád. M. Lasicu si zubatá našla tam, kde to mal najradšej – na javisku. „Ni­kto nevedel, čo sa deje. Pribehla lekárka z hľadiska a začala ho oživovať. Sanitka prišla po štvrťhodine. V podzemí divadla nie je ktovieaký signál.“

V šoku boli všetci. Diváci spočiatku nechápali, čo sa deje. Keď ich začali umelci a personál divadla posielať preč, niektorí zostali. „Aj mnohí z tých, ktorí odišli, stáli pred budovou a čakali na správy od lekárov. Žiaľ, srdce mu zlyhalo tak, že mu už nebolo pomoci.“ Takúto smrť by pre jedinečného hrdinu hádam nevymyslel ani sám kráľ slovenského humoru Milan Lasica.

„Spočiatku mi nedošlo, kde som sa to vlastne ocitol a aké momenty som zachytil. To prichádzalo postupne. Beriem to zodpovedne a vážne. Nechcem sa tým chváliť, ale chcem, aby tieto fotografie zostali dôstojnou spomienkou na pána Lasicu,“ dodáva fotograf.

Nenahraditeľný MILAN LASICA skonal na mieste, ktoré najviac miloval. Viac o jeho živote i šokujúcom odchode sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia