Začiatky dlhoročného vzťahu legendárneho českého herca Radoslava Brzobohatého (†79) a slovenskej herečky Hany Gregorovej (67) boli plné otáznikov a zároveň bolesti pre ich bývalých partnerov.

Spojila ich láska k herectvu a nevinný flirt z nakrúcania prerástol do jedinečného tridsaťročného manželstva. V roku 2012, keď zostal šokovaný celý český i slovenský filmový svet po tom, ako herec Radoslav Brzobohatý náhle odišiel do hereckého neba, sa pre vdovu Hanu Gregorovú začala nová životná etapa. Na dlhý čas sa stala hlavnou témou šoubiznisu pre svojho nového, o 32 rokov mladšieho partnera. Pravda o ich vzťahu vyšla na povrch v roku 2016, obom sa ho podarilo pár mesiacov tajiť. Napriek tomu, že Hana Gregorová si našla náhradu za bývalého manžela, nedokáže zabudnúť na šťastných 30 rokov, ktoré s R. Brzobohatým prežila, a vždy dojemne spomína na jeho láskyplné slová.

 

„Jeho najväčšie vyznanie bolo: Haninko, ja by som bez teba umrel,“ priznala nedávno H. Gregorová pre český web Zulice. Radek Brzobohatý bol pre ňu hotový unikát, o čom svedčilo aj ich dlhoročné manželstvo. Mnohí filmoví priaznivci považovali ich vzťah za dokonalý a nepremožiteľný, ale opak sa stal pravdou a v roku 2012 R. Brzobohatý zomrel na následky prasknutej aorty. Ani po smrti manžela naňho herečka nedá dopustiť a na jeho adresu nikdy nepovedala krivé slovo. „Bol introvert, musela som z neho vždy dolovať, keď ho niečo trápilo, ale stálo to za to. Je nádherný pocit byť milovaná takým mužom, akým bol Radek. Niežeby mi každý deň vyznával lásku, to by som ani nechcela,“ priznala herečka v rozhovore pre web Zulice.

FOTOGRAFIE HERECKÉHO PÁRU NÁJDETE V GALÉRII

Príbeh ich lásky

Príbeh lásky ako z filmového plátna sa začal začiatkom 80. rokov minulého storočia, keď sa stretli pri nakrúcaní filmu Noční jazdci (1981), v ktorom R. Brzobohatý už ako skúsený herec hral jednu z hlavných postáv a mladá, ešte neostrieľaná herečka H. Gregorová hrala po jeho boku. Zoznámili sa pri filmovaní, zo začiatku však svoj vzťah považovali za krátkodobý. Nakoniec prerástol do 30-ročného manželstva. „Nikdy som počas nakrúcania nevyhľadávala flirty, vedela som, že to bývajú lásky maximálne na dve-tri noci. Ale toto bolo niečo iné, bolo to šialené omámenie,“ opisovala svoje pocity v minulosti H. Gregorová.

Film Noční jazdci bol očakávaný československý film nakrúcaný na poľských hraniciach v hlavných úlohách s československými legendami Michalom Dočolomanským a Radoslavom Brzobohatým. Film je spojením histórie a dramatických prvkov, pričom pripomína dobrodružný western. Veľkej láske pomohlo samotné počasie, ktoré v čase, keď filmovali, nebolo práve ideálne na nakrúcanie v exteriéri. Sychravé počasie väčšinou zahnalo celý štáb aj s hercami do hotela, v ktorom strávili pravdepodobne viac času než na pľaci, a tak sa nakrúcanie predĺžilo na dva mesiace. Práve hotel sa stal miestom, kde sa zrodila láska. Hereckému páru neprekážal ani 20-ročný rozdiel, ktorý v tom čase nebol častý. Budúcnosť ich vzťahu ohrozovalo to, že obaja už svoje životné dielo začali budovať, no s inými partnermi.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia