Speváka Otta Weitera (67) čaká ďalšia operácia, on sa napriek tomu nevzdáva smelých plánov, ktoré chce so svojou partnerkou Petrou Maxin (43) v dohľadnom čase realizovať.

Nedávno ste sa vrátili z dovolenky. Ako ste sa mali?

Otto: Za štyridsať rokov, čo som v šoubiznise, som si ešte ani raz takto neoddýchol a, samozrejme, vďačím za to Petre. Ona je môj anjel. Ja som, čo sa týka práce, hlúpy poctivec, ktorý bol na dovolenke doteraz stále v kontakte s agentúrami, promotérmi, ale teraz po rokoch som si prvýkrát vypol mobilný telefón a bolo vybavené.

Petra: Ottova dlhoročná priateľka – a teraz aj moja – je nechtárka a kaderníčka. Bola som u nej na nechty a nechcela mi veriť, že to Otto urobil. (Smiech.)

Otto: Ona totiž vie, že som vorkoholik. Napriek tomu som prvýkrát v živote vypol telefón a dokonale som si oddýchol. Keď sme sa z Egypta vrátili do pracovného kolotoča, na začiatku som uvažoval, že si radšej vezmeme ďalšiu dovolenku. (Smiech.) Ale zvládli sme dobehnúť a vyriešiť všetky povinnosti. A čo sme prešvihli, po dlhom čase som na to povedal: No a čo! Život predsa ide ďalej… Zmenil som prístup k oddychovaniu a asi mi to pomohlo, lebo hneď po návrate som mal veľké lekárske prehliadky týkajúce sa srdca a rakoviny.

A ako dopadli?

Otto: Od začiatku mojich problémov so srdcom ma má na starosti primár Liška. Ten sa úprimne, ľudsky tešil z toho, že moja ľavá srdcová komora, ktorá pôvodne pracovala na pätnásť percent, aktuálne funguje na 40 percent a viac, čo sa dá považovať za zázrak. (Úsmev.) Viete, prognóza bola zlá. Po prekonaných zdravotných problémoch mi lekár otvorene povedal, že ak srdce nastavíme na 30 percent, budeme králi…

Takže sa dá hovoriť o zázraku?

Otto: Absolútne. Myslím, že tomu pomohla dovolenka aj to, že mám po dlhom čase pokoj. Po tom, čo sa stalo s TV Senzi, sa všetko upokojilo. Asi tri mesiace sa s vedením vôbec nekontaktujeme, čo zrejme takisto prospelo môjmu zdraviu. A myslím, že za aktuálny stav zároveň vďačím nastaveniu mysle. Nie som človek, ktorý by sa opúšťal pri chorobe alebo bolesti. Zdravotné problémy si nepripúšťam a snažím sa žiť a pracovať ďalej.

Takže napriek vážnym diagnózam nemáte žiadne obmedzenia?

Otto: Samozrejme, mám a nie som hlúpy, musím si dávať na seba pozor. Keď sa necítim dobre, na chvíľu si odpočiniem, potom sa naštartujem a pracujem ďalej. Uvedomujem si, že nie som zdravý, moje srdce sa už do stopercentného stavu nikdy nedostane a tomu som musel prispôsobiť život. Ale viete, keď sme sa vrátili z dovolenky, bolo potrebné vyhodiť celý vozík štrku, tak som sa hneď chopil lopaty. Potom sme s Peťou skladali drevo na zimu. Iný by sa šetril, ja zas mám fyzickú aktivitu rád. (Úsmev.)

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII...

A čo druhá prehliadka týkajúca sa rakoviny?

Petra: Aj na druhej kontrole sme ostali milo prekvapení. Lekár Ottovi povedal, že je veľmi pekne motivovaný. (Smiech.)

Otto: Áno, Peťa so mnou robí divy. Doktor Šálek, ktorý ma má na starosti, nás trošku prekvapil, lebo sme mu hovorili o pozitívnych výsledkoch z vyšetrenia srdca, tak nám povedal, že by nám asi mal povedať zlé správy na vyváženie. (Smiech.) S Peťou nám najskôr zamrzli úsmevy na tvári, ale keďže on je „srandista“, napokon mi povedal: „Ja ťa asi budem musieť zastreliť! Ty máš markery ako zdravý človek. Ty si mimozemšťan!“ (Smiech.) To bola ďalšia dobrá správa, ale, samozrejme, realita je taká, že liečba pokračuje a rakovinu musíme ďalej sledovať. Ale keby to takto ostalo, bolo by to skvelé… I keď priznávam, že teraz aktuálne ma čaká ďalšia operácia.

O čo ide? Čítajte na ďalšej strane...

Diskusia