Na prvý pohľad vyzeral úplne obyčajne. O to desivejšie boli zverstvá, ktoré JEFFREY DAHMER (1960 – 1994) vykonal. O život pripravil sedemnásť mužov, uchýlil sa ku kanibalizmu aj k nekrofílii.

Nazývali ho aj monštrum z Milwaukee a zaradil sa medzi smutne preslávených sériových vrahov. Bol osamelý, zúfalý, hanbil sa za to, že bol homosexuál. To boli podľa jeho slov dôvody, prečo sa rozhodol časti svojich obetí skonzumovať. Chcel, aby sa natrvalo stali jeho súčasťou. Jef­freyho otec Lionel Dahmer po synovom zatknutí tvrdil, že si v jeho správaní nikdy nič podozrivé nevšimol a netušil, že s ním niečo nie je v poriadku. Inak to bolo s matkou. Jej vzťah so starším synom bol problematický. Nikomu vraj nechcela dovoliť, aby sa Jeffreyho dotýkal. V detstve jedine vtedy, keď ho bolo treba prebaliť.

FOTKU JEFFREYHO DAHMERIHO Z DETSTVA SI POZRITE TU

Hanblivý chlapec

Jeffrey prišiel na svet v meste Milwaukee v štáte Wisconsin ako starší z dvoch synov Lionela a Joyce Dahmerovcov. Po ňom sa páru po šiestich rokoch narodil ďalší syn David. Otec veľa času doma netrávil, takže väčšinou boli s matkou. Keď malo mladšie dieťa jedenásť rokov, rodičia sa rozviedli. Matka vyhrala súdny spor a oboch synov jej zverili do opatery. Či to bolo to najvhodnejšie riešenie, dnes už ťažko posúdiť. Trpela depresiou a hypochondriou, a keď boli deti malé, pokúsila sa o samovraždu. Po tom, ako zostala s chlapcami sama, rodina i známi si robili starosti, čo bude s 11-ročným Davidom, čo by bolo pre neho najlepšie. O 17-ročného Jeffreyho sa nikto nestaral. Otec sa neskôr vyjadril, že súrodenci si neboli veľmi blízki pre väčší vekový rozdiel a mali aj rozdielne povahy: Jeffrey bol hanblivý a veľmi tichý, David bol jeho pravý opak – energický a spoločenský, obklopený množstvom kamarátov.

Obvinený vrah (uprostred) sedí s právnikmi GERALDOM BOYLOM a WENDY PATRICKUSOVOU počas predbežného vypočúvania v Milwaukee v auguste 1991.
Zdroj: Profimedia

Spočiatku bol vraj aj starší z bratov bezstarostný a veselý chlapec, zmena v povahe pri­šla, keď mal osem rokov. Sú dve verzie, čo bolo jej príčinou.Podľa prvej ju spôsobila operácia pruhu, podľa druhej Jeffreyho v tomto veku znásilnil väčší chlapec. V tom období aj otec zaregistroval, že starší syn je tichý a nič ho nebaví. Tak mu ukázal, ako bieliť a zachovať kostry malých zvierat. Preto bol rád, keď chlapec prejavil záujem o chémiu, vyhľadával mŕtve zvieratá, skúmal ich telá a hľadal techniky, ako ich uchovať a následne pochovať v záhrade. Lionel Dahmer už videl syna v bielom lekárskom plášti. Nebol dobrým prorokom, osud staršieho potomka sa zvrtol inak.

Na strednej škole objavil alkohol a denne si doprial niekoľko pív s pohárikmi tvrdého. Medzi spolužiakmi bol typický outsider a už vtedy ho niekoľkokrát zatkli, napríklad za týranie malého chlapca. V tínedžerskom veku zistil, že je homosexuál. Napriek alkoholickým výstrelkom v roku 1978 zmaturoval a pár týždňov po ukončení strednej školy vraždil prvýkrát. Obeťou sa stal 18-ročný stopár. Jeffrey ho pozval domov na pivo, pohádali sa a činkami ho zabil. Telo rozrezal, niektoré časti rozhádzal po pozemku, zvyšok dal do vriec a zakopal pod dom. Polícia pátrala dlhých trinásť rokov, kým pozostatky našla.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia