Thajsko dlhodobo patrí medzi top destinácie. Je jedno, či tam mieria „batôžkari“, rodiny s deťmi, milionári alebo vyznávači akejkoľvek formy zábavy. Všetci nájdu to, čo hľadajú. Mnohokrát aj viac.

Vždy sa to dá aj inak. Každý má rád svoj štýl objavovania a spoznávania nových miest či krajín. Po niekoľkých rokoch sa to už stáva rutinnou záležitosťou. Často si to ani neuvedomujeme, no tie svoje naučené taktiky aplikujeme zakaždým, keď sa vyberieme na ďalšie cesty. Ak počas ciest striedame cestovateľských partnerov, omnoho ľahšie sa skúšajú nové veci. Predsa len, kopírovať toho druhého môže byť niekedy užitočné a zábavné zároveň. Pri individuálnych cestách je to však odlišné.
Zrejme by som na to neprišiel ani ja, keby som stále cestoval sám. To sa našťastie nestalo, a tak som mohol nahliadnuť za turistické brány jednej z najobľúbenejších krajín pre dovolenkárov z celého sveta – Thajska.

Zabudnite na tuk-tuky

Bangkok sa aj vlani stal najnavštevovanejším mestom sveta. To však neznamená, že tam nie je nič, čo poznajú najmä domáci obyvatelia a čo dokonale skryli pred dychtivými húfmi turistov. Aj preto sa mi na tieto miesta chodí ľahšie, lebo mám so sebou niekoho, kto ma tam zoberie. Koj je nielen rodená Thajčanka, ale aj Bangkočanka. V tomto meste strávila celý život. Má tam svoje obľúbené miesta a ja sa teším na to, že sa o ne podelí aj so mnou. Skôr ako opustíme brány hlavného mesta, chcem ho spoznať viac. Stanovište tuk-tukov obchádzame poriadnym oblúkom. Tento spôsob prepravy je len pre turistov. Thajčania veľmi dobre vedia, že práve 
tuk-tuk patrí medzi tie drahšie spôsoby presunu po meste. Okrem toho to ani zďaleka nie je tradičný dopravný prostriedok. Mnoho turistov si však mylne myslí presný opak. Zrejme ich bude viac než dosť, lebo krížom-krážom po celom meste jazdí toľko tuk-tukov, akoby mali preteky.

ĎALŠIE FOTOGRAFIE Z EXOTICKEJ KRAJINY NÁJDETE V GALÉRII

Nikdy nesplnený plán

Pod hlavným mestom sa nachádzajú pomerne rozsiahle zásoby pitnej a úžitkovej vody. To pre obyvateľov dlhodobo znamenalo najmä výhody. Aj preto je Bangkok popretkávaný malými a väčšími kanálmi, ktoré tvoria akúsi dopravnú sieť. Práve tá patrí k najefektívnejším spôsobom, ako sa v meste dostať tam, kam treba. Dnes je však situácia trochu iná. Pre tieto podzemné zásoby sa mesto údajne pomaličky prepadáva. Mnohé lokality sú dnes zablokované pre ďalšiu výstavbu. Koj mi však s úsmevom hovorí, že ten zákaz je oficiálne nariadenie, no realita je taká, že mnoho ľudí ho nerešpektuje. Vláda vraj začala plánovať presun hlavného mesta niekam inam. S tým istým úsmevom však vraví, že ten plán je starší než ona a zrejme sa nikdy nedožije jeho naplnenia. Vitajte v Thajsku!

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Partnerská dvojica Nela Pocisková a Filip Tůma – to sú protiklady, ktoré sa výborne dopĺňajú.

Prečo dvojnásobná mama NELA POCISKOVÁ deťom zatrhla sledovanie otca v televízii?

Dominika Stará sa vydala.

DOMINIKA STARÁ sa vydala v čase korony: S takýmto trapasom ale určite nerátala!

Hana Maciuchová

Odišla hviezda Nemocnice na okraji mesta HANA MACIUCHOVÁ (†75): Čo jej vzalo život?

Právoplatne odsúdení majú humánnejšie podmienky vo väzení, ako tí, ktorí ešte len čakajú na rozhodnutie súdu napríklad v kolúznej väzbe.

Peklo kolúznej väzby: Medzi obvinenými sú aj nevinní poznačení tvrdým režimom

Po návrate z africkej farmy sa pustila do písania (portrét z jej pracovne).

Spomienky na Afriku: Karen Blixenová napísala jednu z najznámejších kníh o čiernom kontinente

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia