Naplní chuťové poháriky, pohladí na duši, rozbúši srdce, obohatí myseľ a predovšetkým ulahodí očiam. SOLÚN sa hrdo a právom zaraďuje k najkrajším mestám v Grécku.

Niektorí ho možno poznáte pod gréckym názvom Thessaloniki. Toto príjemné mesto s bohatou históriou je po Aténach druhé najväčšie mesto Grécka. Ale nebojte sa, nestratíte sa v ňom, a pokiaľ máte vo zvyku nosiť rýchle topánky ako my, bude vám na zoznámenie stačiť pár dní. V našom prípade sme sa rozhodli stráviť v rodnom meste našich bratov Cyrila a Metoda presne tri dni, a to sme si urobili zastávku aj v blízkom mestečku. Ale poďme pekne po poriadku.

S mojou vernou cestovateľskou „parťáčkou“ Hankou sme sa opäť vydali na cesty. Tentoraz nám do oka padlo grécke mestečko Solún, ktoré síce na prvý pohľad nemusí pôsobiť atraktívne, ale ukrýva miesta, ktoré vás rozhodne chytia za srdce. Taký pekný západ slnka ako pri populárnej promenáde som hádam ešte ani nezažila a to myslím vážne. Do Solúna sme zavítali v piatok vo večerných hodinách, lietadlo bolo plné nedočkavých Slovákov. Z malého letiska sme sa vymotali za pár minút a mestskou dopravou sme sa dostali do centra mesta k nášmu ubytovaniu. Autobusové zástavky aj označenia sú všade len v gréčtine, angličtinu nečakajte.

VIAC FOTIEK Z GRÉCKEHO MESTEČKA SOLÚN NÁJDETE V GALÉRII....

Bujarý nočný život

Rýchlo sme sa ubytovali, zložili sme si veci a vybrali sme sa prebádať nočný Solún. Prekvapilo nás, aké bolo mesto plné. Na každom rohu boli terasy plné mladých ľudí, ktorí si užívali príchod víkendu a zabávali sa. Vonku bolo síce tak tesne nad nula stupňov, ale im to očividne neprekážalo. My zababušené v kabáte, čiapka na hlave a okolo krku obkrútený šál a aj tak nás triaslo. Domáce dievčence nahodené v krátkych šatočkách a sandálikoch! Keby ich tak moja babka videla, tá by im dala… Nechápavo sme krútili hlavou a rozmýšľali sme, či sme aj my boli v puberte také uletené. Každopádne Solún je univerzitné mesto, je teda plné študentov. Baviť sa a vychutnávať drink v príjemnom prostredí tu môžete každý večer. Najviac to žije vo farebnej štvrti Ladadika a Valaoritou.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia