Vysnívaný svet celebrít, zaobalený do atraktívneho karibského obalu s kubánskym nádychom, a k tomu ešte štipľavá príchuť Mexika. To všetko zažijete počas spoznávania Miami, ostrovov Key West a Cozumel.

Miami leží v juhovýchodnej časti amerického štátu Florida a s piatimi miliónmi obyvateľov je po Jacskonville druhým najväčším mestom štátu. Masívny nárast počtu obyvateľstva možno datovať do päťdesiatych rokov 20. storočia, keď sa sem prisťahovali najmä obyvatelia Latinskej Ameriky. Aj to je dôvod, prečo sa na mnohých miestach lepšie dohovoríte po španielsky než po anglicky. Miami svojou atmosférou, divokým nočným životom, známou Miami Beach či alejou Ocean Drive láka každoročne nespočetné množstvo turistov.

Môj dlhoočakávaný výlet s partiou najlepších kamarátok sa začal na letisku Schwechat a pokračoval vo švajčiarskom Zürichu, odkiaľ sme mali zamieriť priamo do cieľa. Po presmerovaní do New Yorku sme si ešte neplánovane pozreli tamojšie letisko J. F. Kennedyho a po ďalších troch hodinách letu južným smerom nám letuška prenikavým spevavým hlasom oznámila: „Welcome to Miami!“ A my sme vedeli, že to bude stáť za to.

Florida
Štát ležiaci na polostrove na juhu Spojených štátov v preklade znamená „kvetinový“. Územie objavili španielski námorníci a jeho hlavným mestom je Tallahassee. Bezpochyby najznámejším a najobľúbenejším mestom je však Miami, ktoré je známe svojím nočným životom. Južné a východné pobrežie štátu obmýva Atlantický oceán, na západe šumia vody Mexického zálivu. Florida je vyhľadávanou destináciou vďaka svojej tropickej a subtropickej klíme, Disney Worldu pri Orlande či národnému parku Everglades s aligátormi.

Divoké vlny Atlantiku

Mestskou hromadnou dopravou sa z letiska prepravujeme do hostela s názvom SoBe. Vstupnou bránou na recepciu je tanečný parket a bar, takže šípime, že nudiť sa asi nebudeme. Po zaregistrovaní a krátkom oddychu z batožiny vyberáme plavky a uterák a mierime na najznámejšiu pláž Miami Beach. Je dlhá takmer jedenásť kilometrov a ponúka impozantný kontrast veľkomesta plného mrakodrapov a nádhernej flóry. Okrem krásnych a čistých pláží so svetlým pieskom a s azúrovo modrým morom si tu turisti môžu prísť na svoje v niekoľkých reštauráciách, baroch či diskotékach. Sezóna je takmer celoročná, a tak sa na pobreží exotického Karibiku možno okúpať za príjemnej teploty hocikedy. Štandardom sú aj luxusné hotely a apartmány, takže okolie je obľúbené aj pre svetoznáme celebrity či filmárov. Vysoká bezpečnosť je zaručená, starajú sa o ňu miestni policajti a pobrežné hliadky – baywatch, ktoré preslávil známy seriál.

ĎALŠIE FOTOGRAFIE Z VYCHÝRENEJ DOVOLENKOVEJ DESTINÁCIE NÁJDETE V GALÉRII

Nádych Kuby

Časť Little Havana je farebným centrom hispánskej kultúry v Miami. Aleje sú plné latinom inšpirovaných kaviarní, barov a reštaurácií, a tak si to tu s veľkým očakávaním prichádzame pozrieť aj my. Atmosféra nesklamala. Vytvárajú ju štebotajúci Kubánci fajčiaci cigary, popíjajúci kubánsku kávu v pouličných stánkoch či miestni ľudia hrajúci domino v Parku Máxima Gómeza, ktorí popri hre rozoberajú politiku. Presne tak sme vnímali túto časť Miami. Okrem skvelého jedla, ktoré rozvoniava z každej reštaurácie, si možno užiť návštevu niekoľkých galérií, múzeí, kostolov, parkov či dokonca továrne na cigary – takzvanej Little Havana Cigar Factory.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia