Naozaj iba na chvíľu ho zatienil jeho mladší brat Harry. Obľúbenosť a popularita PRINCA WILLIAMA (37) stúpa do závratných výšin.

Za pár dní bude mať 38 rokov. Jeho stará matka už bola v takom veku trinásť rokov kráľovnou. William je po svojom otcovi druhý v nástupníctve na trón. Narodil sa ako budúci kráľ, nečudo, že sa mu ušlo aj patričného privítania na tomto svete. Na rozdiel od mladšieho brata Harryho to vyzerá, že jeho šťastná hviezda svietila pri jeho narodení oveľa intenzívnejšie. Pre jeho bábätkovské bucľaté líčka ho jeho matka, nebohá Diana, s láskou nazývala Wombat. Po matke zdedil ušľachtilé črty tváre, plachý úsmev, hanblivý pohľad očí a vraj aj citlivú dušu. Naopak, Harrymu už z bábätkovskej perinky vytŕčali odstávajúce uši, neskôr pribudla ohnivočervená hriva. A údajne ho jeho otec princ Charles privítal na tomto svete s miernym rozčarovaním, tešil sa na dcéru.

FOTOGRAFIE WILLIAMA A KRÁĽOVSKEJ RODINY NÁJDETE V GALÉRII

Chráni svoju rodinu

William, rovnako ako Harry, prešiel vo svojom krátkom živote významnými zmenami. Najprv bol disciplinované dieťa, pretože Harry bol ten, kto vyplazoval jazyk na fotografov a mal problém na oficiálnych podujatiach aspoň chvíľu pokojne stáť. Potom bol William objektom hysterickej pozornosti mladých dievčat na celej planéte. Keď sa oženil, postupne plešatel a nadobúdal imidž milého suchára a tak trocha nudného budúceho vladára. Jeho rebelský brat bol práve v tom období na dôležitej životnej križovatke. Armáda mu pomohla usporiadať si životné hodnoty, z mladého muža, ktorý sa opitý váľal na chodníku a obchádzal striptízové bary, sa stal šarmantný princ.

Svoje okolie si podmaňoval žiarivou iskrou v očiach a šibalským úsmevom. A keď sa začal intenzívne venovať charite ako jeho nebohá matka, nič už nestálo v ceste k tomu, aby si ho poddaní bezhranične obľúbili. Zrodila sa nová kráľovská hviezda. Prišiel však pád v podobe megxitu. Po tom, ako jeho americká manželka, vojvodkyňa Meghan, iniciovala odchod celej rodiny z kráľovských kruhov, na výslnie sa opäť dostal starší brat. William dnes pre monarchiu symbolizuje také hodnoty ako ochrana rodiny, tradícií, usporiadaného života. Stabilita, pokoj, vrúcny vzťah k manželke a deťom sú ďalšie pridané hodnoty, ktoré ho robia v očiach poddaných a vlastne aj celého sveta favorizovaným budúcim panovníkom.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia