Príbehy

Vždy sa bál lietať, kým neprišla veľká láska. Stala sa mu osudnou?

18.4. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Vždy sa bál lietať, kým neprišla veľká láska. Stala sa mu osudnou?

18.4. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Ten strach sme si nedokázali vysvetliť. No bol obrovský!

Bol to môj najlepší kamarát. Poznali sme sa od narodenia. Žili sme na jednej ulici, a tak sme sa spolu hrávali, ovplyvňovali či hašterili od raného detstva. Poznal som ho naskrz. Mal som ho naozaj rád. Bol dôležitou súčasťou môjho života či už v detstve, alebo v dospelosti, keď sme pokračovali v našich stretnutiach už s vlastnými rodinami. Odkedy si ho pamätám, vždy sa bál lietadiel. Už ako malý chlapec ukazoval na oblohu, plakal a vystrašene kričal „litadlo, litadloooo“.

Nezlepšilo sa to, ani keď vyrástol. Keď mal okolo osem rokov, vždy, keď preletelo lietadlo blízko nás, šiel sa schovať do domu. V puberte už svoj strach dokázal kontrolovať, ale bolo mi jasné, že dostať ho na letisko alebo do lietadla by sa mi nepodarilo, ani keby tam rozdávali milión eur. Jeho strach bol neopodstatnený, zvláštny a nikto si ho nevedel vysvetliť. Obrat nastal, keď sa zamiloval do Marcelky. Po dvoch rokoch chodenia odišla na ročnú prax do Ameriky. Ak ju môj kamarát chcel vidieť, musel premôcť svoj strach.

Videl som na ňom, ako sa prekonáva. Láska hory prenáša, nakoniec odletel. S obrovským strachom, no zvládol to. A potom letel zase a zase. Osud to určil tak, že sa prepracoval na vysokú funkciu vo firme a musel veľa cestovať a stretávať sa s obchodnými partnermi v zahraničí. Tie lietadlá ho jednoducho prenasledovali, aj keď ich z duše nenávidel. No a jedno sa mu stalo osudným. Letel na služobnú cestu do Austrálie a lietadlo sa zrútilo do Indického oceánu. Pasažierov nikdy nenašli, a tak sa domov nevrátilo ani len jeho telo. Odletel a navždy zmizol. Vedel, aký osud ho čaká? Preto sa lietadiel tak veľmi bál?

Diskusia