Viktorko má deväť rokov, Veronika je mladá žena po tridsiatke. Oboch spája rovnaká diagnóza -detská mozgová obrna. Aby mohli  napredovať ažiť bez bolestí a kŕčov, potrebujú ustavičnú rehabilitáciu.

Viktorko sa narodil v 33. týždni tehotenstva. Po dramatickom pôrode prišiel na svet so zakrvácaným a neokysličeným mozgom. Detskú mozgovú obrnu (DMO) mu diagnostikovali ako šesťmesačnému bábätku a neskôr sa pridala epilepsia. Viktorko síce vidí, ale má problém s udržaním pohľadu, nevie sa plaziť ani si sadnúť. Všetko sa však snaží naučiť. Pravidelne chodí na rehabilitácie, na očnú terapiu, na hipoterapiu i plávanie.

Viktor chápe, prečo cvičí a zo svojich pokrokov sa teší.
Viktorova mama

Navštevuje logopéda a špeciálneho pedagóga. Tento rok prvýkrát cvičil v Hendi centre v Piešťanoch počas dvojtýždňového marcového rehabilitačného pobytu. „Pracujeme s celým Vikiho telom. Našou veľkou métou je samostatný sed a kontrola držania polohy hlavy. Práve na tieto dva ciele sa sústredili terapeuti v Hendi centre. Po rehabilitačnom pobyte pokroky vidno najmä v lepšej opore rúk a držaní hlavy. Ide to pomaly, ale darí sa mu napredovať,“ hovorí Viktorkova mama Anna.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia