O módu sa nikdy zvlášť nezaujímala, no dnes ju živí. Lenka Suchová pritom nie je ani modelka, ani módna dizajnérka. Je jediná módna agentka zo Slovenska, cez ktorú sa naši návrhári dokážu dostať na čínsky trh.

Udalosťou módnej sezóny v Čínskej ľudovej republike je každoročne Harbin Fashion Week. Roky rokúce sa koná začiatkom roka, tentoraz bol plán uskutočniť ho v lete. Keď to však usporiadatelia plánovali, ešte netušili, že svetu bude vládnuť pandémia koronavírusu.

FOTOGRAFIE MÓDNEJ AGENTKY A JEJ PRÁCE NÁJDETE V GALÉRII

Číňania milujú všetko európske

Na populárnej akcii, ktorá svojou prestížou konkuruje podobným v Paríži, Miláne či v New Yorku, pravidelne nechýba ani Košičanka Lenka. Kedy sa však najbližšie stretne s čínskymi kolegami, zatiaľ netuší. „Prvýkrát som sa tam ocitla pred šiestimi rokmi. Odvtedy je mojou úlohou ponúkať Číňanom najlepšiu európsku módu prostredníctvom šikovných návrhárov, aby sa tam presadili a uplatnili. Číňania totiž milujú všetko, čo je z nášho kontinentu.

Zároveň však musím brať do úvahy kritériá, ktorými sa v obliekaní riadia. A to je minimalizmus a čisté línie. Toho sa striktne držím a oslovujem tých, ktorí dané atribúty spĺňajú,“ hovorí východniarka, ktorá sa k umelcom dostane buď na základe odporúčania, alebo si ich nájde na internete. Na to, aby prácu toho-ktorého dizajnéra s istotou odhadla, nepotrebuje osobné stretnutie.

„Či používa kvalitné látky, strihy i šitie, vidím napríklad prostredníctvom videa, ako sa sukňa točí a podobne. V poslednom období sa však viac koncentrujem na región Vyšehradskej štvorky, takže všetky štyri návrhárky, ktoré prezentujem, poznám osobne.“ Netají sa tým, že si museli doslova sadnúť „na prvú“ aj z osobnostnej stránky.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
Ján Koleník

Koniec všetkým dohadom: Aký je KOLENÍKOV osud v Oteckoch?

Zábery z filmu Šarlatán. V hlavných úlohách sa predstavia Ivaj Trojan a Juraj Loj.

Tak to je iná káva: Známy slovenský herec sa objaví v intímnych scénach s mužom

So sériou politických fejtónov Pod klobúkom končí. Nahradia ho mladší autori.

Inšpirácia pre seniorov: V čom staroba prekvapila ĽUBOMÍRA FELDEKA?

Spoločný záber s ARTHUROM ROSTRONOM, kapitánom lode Carpathia, ktorá prišla stroskotancom na pomoc.

Nepotopiteľná Molly: Milionárka riskovala život, aby zachránila chudákov z Titanicu

Boris Kollár

Kollár nepovolil zverejnenie konverzácie s transsexuálom. Kto je záhadná žena v mužskom tele?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia