Sebastiánko Janitor z Lučenca sa na svet vypýtal predčasne na Valentína v roku 2017. Tesne po narodení musel by resuscitovaný, nakoľko mal nedostatočne vyvinuté pľúca a len ako pár týždňové bábätko z ničoho nič prestal dýchať doma.

Život mu vtedy zachránila jeho mama Mirka a odvtedy sa to zopakovalo nespočetné veľakrát. Kedykoľvek, kdekoľvek, bez príznakov či varovania Sebi prestáva dýchať. Postupne sa k týmto kolapsom pridružili aj problémy so srdiečkom, a tak, keď mal Sebastiánko rok a pol, odborníci v detskom kardiocentre mu voperovali kardiostimulátor.

Napriek nepriazni osudu Sebastiánko bojuje ako lev a jeho úsmev prezrádza obrovskú chuť žiť a napredovať ako jeho rovesníci. Nedávno mu svitla nádej na liečbu v americkom Bostone, kam by mal odletieť na konci apríla. Tato starostlivosť bude stáť 800 tisíc eur. Veľa dobrých ľudí a organizácií sa už spojilo a Sebimu pomohli, za čo je rodina Janitorová nesmierne vďačná. Chýba však ešte približne polovica sumy.

Martina Paitel, Slovenka žijúca v Pariži, rodáčka z Lučenca a Mia Majeriková, muzikálová tanečnica pôsobiaca vo viacerých divadlách, sa rozhodli spojiť sily na pomoc malému Sebastiánkovi. "Obidve sme lektorkami jogy a našli sme sa v tejto covidovej dobe vďaka Instagramu. Ja poznám Sebiho rodinu a jeho príbeh, preto mi napadlo, ze zorganizujeme charitatívnu online hodinu jógy," vysvetľuje Martina. "Keď ma Martina oslovila, ja som ani sekundu neváhala, pretože tu ide o budúcnosť malého krásneho chlapčeka" dodáva Mia.

Všetci priaznivci jógy pozor!

Všetci ktorí jógu praktikujú alebo majú chuť ju spoznať, zacvičte si 3. apríla o 10:00 cez online aplikáciu Zoom spolu s Miou a Martinou, a pomôžte tak malému Sebastiánovi.

 

Podmienkou účasti je ľubovoľný príspevok od 10 eur na Sebastiánkov transparentný účet: (IBAN): SK89 0900 0000 0051 7583 0228. Prihláste sa zaslaním mailu na [email protected].

Diskusia