Prvý následník kráľovského trónu PRINC CHARLES (72) je opäť v nemilosti svetovej verejnosti. Možno práve on vyriekol rasistickú poznámku.

Nikto z kráľovskej rodiny si nevyslúžil toľko antipatií od verejnosti ako práve najstarší syn Alžbety II.

Ryšavý a ušatý

V mladšom veku tento prvý následník trónu málokedy dokázal na verejnosti ukázať pozitívne emócie. Takmer nikdy sa neusmieval a používal strohý slovník. Keď to v manželstve s obľúbenou Dianou začalo škrípať, verejnosť sa priklonila na stranu jemnej, krehkej, plachej a podvádzanej princeznej. Diana mu fatálne poškodila v zničujúcom rozhovore s Martinom Bashirom. Pre program spoločnosti BBC Panorama povedala, že Charles sa za kráľa nehodí.

Kráľovský syn, sledovaný celým svetom, sa od tohto okamihu úporne snaží znovu si vybudovať dobrý imidž a popularitu. Neúnavne pracoval na tom, aby získať späť priazeň svojho ľudu, odkedy jeho popularita po rozvode klesla na historické minimum. Keď sa jeho starší syn William zasnúbil, agentúra ICM zverejnila výsledky verejného prieskumu v News of the World. Výsledok bol pre Charlesa zdrvujúci. Až 64 percent respondentov si želalo, aby po kráľovnej zasadol na trón jej vnuk. Iba devätnásť percent poddaných by na tróne rado videlo práve Charlesa.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Dnes je opäť reputácia najstaršieho kráľovského syna ohrozená. Paradoxne mu „zavaril“ vlastný syn Harry, keď sa spolu s manželkou Meghan rozhovorili v celosvetovo sledovanej relácii Oprah Winfreyovej. Princ Charles nedvíha od megxitu synovi telefón, tvrdil v rozhovore Harry. Ďalšiu búrku emócií vyvolalo rozprávanie odídencov z kráľovského dvora o rasizme.

Na margo Archieho, Harryho a Meghaninho syna, údajne niekto z kráľovskej rodiny utrúsil poznámku, nakoľko tmavú pokožku bude mať kráľovský pravnuk. Svetové médiá sa predbiehali s anketami, kto asi mohol povedať takúto nevhodnú poznámku. Vedie princ Charles. Pohoršilo mu aj tvrdenie Diany spred mnohých rokov, podľa ktorej pri narodení syna Harryho prejavil sklamanie, očakával totiž dcéru. Namiesto toho prišiel na svet, podľa jeho slov, ryšavý a ušatý chlapec.

Článok pokračuje na následujúcej strane

Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Populárne články
Pierce Brosnan

Nevymenil ju: PIERCE BROSNAN dokazuje, že aj v Hollywoode existuje pravá láska

Milan Lasica rozplakal Stanislava Štepku.

Veľké obavy Milana Lasicu: Štepka neudržal slzy! Prídu o svoje divadlá?

Deti si dokážu obhrýzať nechty na rukách i na nohách, robí to až 30 percent z nich.

Obhrýzate si nechty? TOTO môže byť dôvod, skúste ho odstrániť.

Rakva princa Philipa prichádza do Kaplnky svätého Juraja.

Dráma na kráľovskom pohrebe: Napäté stretnutie Williama a Harryho!

Ilustračná snímka

Ako si politici a političky poradili s problémom zatvorených kaderníctiev?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia