V takýto koniec veril málokto. Príbeh malého Hassana, ktorý prišiel na Slovensko úplne sám, iba s jednou igelitkou a číslom na ruke, má nečakané pokračovanie.

Chlapček po prekročení slovensko-ukrajinských hraníc putoval za svojimi súrodencami do Bratislavy a nič nenasvedčovalo tomu, že v najbližších dňoch vyobjíma svoju milovanú mamičku. Tá zostala na Ukrajine so svojou imobilnou mamou a so slzami v očiach prostredníctvom videa ďakovala Slovákom za záchranu svojho chlapčeka. V príbehu však nastal nečakaný zvrat!

"Hrozba ruského bombardovania presvedčili mamu, aby sa aspoň pokúsila s babkou ujsť. Zobrali aj svojho malého psíka. Po veľmi náročnej ceste evakuačným vlakom sa im to v pondelok podarilo. Výrazne pomohlo Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže /ZKSM/ a ďalší ľudia, ktorí nemôžu byť menovaní," informuje polícia na sociálnych sieťach s tým, že rodina, tri sestry, najstarší brat, mama a babka sú v bezpečí a znovu pohromade. "Najstarší brat má síce iba 20 rokov, no je hlavou rodiny. Vybavuje potrebné doklady, povolenia, hľadá školy, ubytovanie...," píše sa v dojemnom statuse.

Celá rodinka je znova pokope.
Zdroj: https://www.facebook.com/policiaslovakia/

Nebolo to prvýkrát, keď Hassanova rodina utekala pred vojnou. Ako ďalej informovala polícia, pred rokmi museli náhle opustiť Sýriu. Otcovi sa to, žiaľ, nepodarilo... S mamou sa usadili v jej vlasti na Ukrajine. Prešlo pár rokov a znovu sa museli dať na útek. "Ako prvé cestovali tri sestry za najstarším bratom do Bratislavy, kde študuje. Ich úlohou bolo overiť, či sa na Slovensko môže dostať aj 11-ročný Hassan..." Zvyšok príbehu už pozná nielen celé Slovensko, ale aj celý svet, vrátane americkej celebrity Khloé Kardashian, ktorá o osude malého chlapčeka informovala na svojom instagramovom účte.

DOJÍMAVÉ FOTKY ZO ZVÍTANIA SA S MAMOU NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia