Vyzerajú nežne a priateľsky. V skutočnosti také aj sú. Keď sa však postavia do ringu, ich láskavosť sa razom stráca v drsnosti. Sestry Lucia a Veronika Cmárové patria medzi kickboxerskú špičku na Slovensku i v zahraničí.

Monokle, škrabance či modriny už zhruba desať rokov rodáčky z Košíc Lucia a Veronika nerátajú. Jednoducho sa stali súčasťou ich životov a ozdobami tiel. Skôr sa zaoberajú tým, ako ich čo najlepšie zamaskovať.

Vysoké bojovníčky vo výhode

„Sestra raz na jednej súťaži dostala hlavičku, a tak istý čas chodila s podliatinou na nose a vyzerala ako avatar. Ja som zas niektoré zo svojich monoklov aj v dobrom využila. Súperka mi uštedrila ranu na horné viečko tak šikovne, že to vyzeralo ako očný tieň. Ráno som teda ušetrila čas maľovaním, keďže som si dokreslila len druhé oko,“ smeje sa staršia Lucia a hovorí o najčastejších suveníroch, ktoré si spolu s medailami nosia so sestrou zo súťaží. Práve ona bola prvá, ktorá s bojovým športom začala.

„Nahovoril ma na to kamarát, keď som bola ešte stredoškoláčka. Na prvý tréning som prišla úplne stratená, absolútne som nevedela, čo mám od toho čakať. Domov som však odchádzala totálne zničená. Na druhý deň som mala takú svalovicu, že som si ani nevedela sadnúť na záchod. A vtedy som si povedala – tomu sa chcem venovať,“ spomína.

FOTOGRAFIE SESTIER V RINGU AJ MIMO NEHO NÁJDETE V GALÉRII

Zaujala ju nielen drina, ale aj to, že akékoľvek intenzívne emócie môže vybiť napríklad búšením do mechu. Keďže domov chodila zakaždým veľmi nadšená, pochopiteľne, entuziazmus časom prešiel aj na sestru Veroniku. Obidve ťažia z toho, že sú vysoké. Obyčajne vyššie ako väčšina ich súperiek.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Dcéra Cindy Crawford, modelka Kaia Gerber.

Radšej veselé ozdoby: Dcéra CINDY CRAWFORD zvolila na nechty poriadny gýč!

VOJTĚCH (VOJTA) KOTEK, herec

Prišiel o skvelú pracovnú príležitosť: Herec VOJTA KOTEK skončil v nemocnici

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia