Príbehy

Môj sen mi predpovedal výhru. Alebo to bola len náhoda?

10.4. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Môj sen mi predpovedal výhru. Alebo to bola len náhoda?

10.4. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Môj krásny sen sa premenil na realitu. V inej podobe, no tiež veľmi uspokojivej...

Keď máme plnú hlavu nejakého problému, celý deň sa o ňom zhovárame a filozofujeme nad riešením, naše podvedomie to často prenesie aj do sna. Potom sa nám v noci sníva o tom, o čom celý deň rozprávame, a zamotá sa nám hlava ešte viac. Alebo naopak, sen nám problém vyjasní. Konečne sa naň pozrieme z inej perspektívy. Nočné snívanie však občas prináša aj niečo iné. Akoby predpovedalo, čo sa stane.

Neraz som počul príbehy o tom, že sa niekomu niečo prisnilo a až neskôr pochopil prečo. Mne sa stalo niečo podobné. Ráno som sa zobudil spokojný. Bodaj by nie! V noci sa mi prisnilo, že ma na ulici zastavila krásna žena. Povedala, že je fotografka a veľmi rada by ma nafotila. Vraj som presne ten typ, ktorý potrebuje, a vyzerám výborne. Cítil som sa spokojný ako páv. Nehovoriac o tom, že mi sľúbila sumu 20 990 eur za dvadsať fotiek, na ktorých budem pózovať.

Skrátka, zobudil som sa blažený a aj trošku sklamaný, že to bol iba sen. V ten deň sa mi prihodilo niečo, čo nikdy predtým. Pred dvoma týždňami som sa prihlásil do súťaže o auto. Už som na to aj zabudol, veď to bola asi miliónta súťaž, do ktorej som sa prihlásil a nikdy som nič nevyhral. No tentoraz to bolo iné: volali mi, že som víťaz a čaká má krásne nové auto. Jedno vozidlo som už mal, a tak som sa rozhodol to vyhrané predať. Navrhol som istú sumu, no kupec ma presvedčil na inú. Neuhádnete, 20 990. Keď si poň prišiel, dozvedel som sa, že je fotograf. Že by toľko náhod?

Diskusia