Manželia túžili po šťastnej rodine, no v jeden deň sa všetko dramaticky zmenilo. Namiesto privítania nového života ich čakal náročný boj.

Ako informuje People, dvojičky Adiah Laelynn a Adrial Luka Nadarajah prišli na svet, keď mali iba 22 týždňov. Ich šanca na prežitie bola nulová. Podľa Guinnessovej knihy rekordov sú dokonca najviac predčasne narodené dvojčatá na svete. „Veľakrát sme videli, ako nám bábätká takmer umreli pred očami,“ povedala mamička Shakina Rajendram. Keď jej hrozil predčasný pôrod, lekári boli maximálne otvorení a povedali jej, že detičky to nemusia zvládnuť...

Avšak potom, ako ich previezli do nemocnice Mount Sinai v Toronte, sa situácia začala obracať k lepšiemu. Rodičia prvýkrát pocítili nádej. Lekári vraveli, že šanca na prežitie detí sa zvýši, ak sa narodia v 22. týždni. Shakina sa ich teda snažila čo najdlhšie udržať v sebe. Našťastie jej praskal plodová voda presne 15 minút po polnoci, kedy oficiálne nastal 22. týždeň. Na svet prišla ako prvá maličká Adiah a potom jej brat Adrial. Začal sa však náročný boj o život.

Dvojičky boli v nemocnici takmer polroka. Ich pokožka bola veľmi tenká, nehovoriac o ďalších problémoch. Najprv sa dostala domov Adiah, týždeň po nej aj Adrial, no ten sa napokon potreboval vrátiť do nemocnice kvôli infekcii a s dýchacími problémami. "Bolo to pre nás veľmi ťažké mať Adiah doma a Adrial v nemocnici, ale našťastie je už Adriala doma, dúfam, že tentoraz už navždy!" povedala mamička. Dvojičkám sa darí dobre, no stále sú pod dohľadom špecialistov. Dá sa povedať, že to sú hotové zázraky a oslávili už aj svoj prvý rok.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia