Richard Budin
Richard Budín
Zoznam autorov

Horehronská obec Lučatín sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí.
11.9. 2023 7:00

Pod Medveďou skalou: V Lučatíne a jeho okolí narazíte na zákutia, ktoré vás určite prekvapia

Kto len prefrčí po slovenskej Route 66 pri odbočke na obec Lučatín, ani netuší, o aké zaujímavosti a pozoruhodné prírodné zákutia prichádza. Určite sa oplatí zastaviť sa tu na výdatný obed a potom spáliť kalórie pri skúmaní okolia.

Odkedy objavil Michal Lorenčík staré krosná na povale rodinného domu, stali sa jeho každodenným spoločníkom.
31.8. 2023 7:00

Zázrak od krosien: Výrobky mentálne znevýhodneného Michala skončili až na prezidentskej pôde

Tam, kde človeku osud, alebo ak chcete Boh, na jednej strane zdravotne uberie, mu na strane druhej môže pridať niečo výnimočné. Jedným z dôkazov je príbeh Michala Lorenčíka (23). Nad jeho tkáčskym umením žasnú aj ľudia od fachu.

Verná zrkadlovka sprevádza „lovca bleskov“ už deväť rokov.
25.8. 2023 7:00

Lovec bleskov Jaroslav Karak: Kedy mal počas adrenalínových výprav najväčší strach?

Kým iní sa pred nimi radšej ukryjú do bezpečia a modlia sa, aby už prestali udierať, on im vyráža v ústrety aj so svojím fotoaparátom. Z výprav za bleskami má Jaroslav Karak množstvo fascinujúcich záberov aj nevšedných zážitkov.

Juraj Gémeš má za sebou úctyhodné polstoročie praxe. Onedlho sa v rámci tohto vzácneho jubilea stretne so spolužiakmi z lekárskej fakulty.
24.8. 2023 7:00

Lekár Juraj Gémeš prešiel 178 krajín, ktorá je preňho jednotkou? Možno budete prekvapení

Patrí medzi služobne najstarších lekárov na Slovensku a nepochybne je aj jedným z najscestovanejších. Stále neukončená číselná bilancia osudových lások urológa Juraja Gémeša (75) je takmer ako z inej planéty: 50 rokov praxe a 178 precestovaných krajín.

Strelníky sú príjemnou obcou, v ktorej sa rozhodne nebudete nudiť.
14.8. 2023 7:00

Plná života: V dedine dávnych kráľovských strelcov dnes cielia najmä na rozvojové projekty

Aj keď súčasný názov Strelníky nesie už od roku 1948, miestni dodnes bežne používajú aj pôvodné pomenovanie Šajba súvisiace s pútavou históriou tejto obce na Podpoľaní. Dnes je príjemnou oázou pokoja, kde okrem iného nájdete zrekonštruované kúpalisko.

Úlohou vedúcej sestry Janky Vnenčákovej je naučiť pacientov pracovať s technikou, ktorú budú využívať pri domácom sledovaní ich zdravotného stavu.
7.8. 2023 10:00

Ušetrené milióny a spokojní pacienti? Telemedicína zmení fungovanie zdravotníctva

Popri všetkých strastiach mala pandémia covidu-19 aj viacero pozitívnych stránok. Jednou z nich bolo urýchlenie vývoja telemedicíny. Liečba na diaľku pomocou moderných technológií môže priniesť skutočnú revolúciu v zdravotníctve.

Pohľad na Zlín a niekdajšie baťovské impérium z takzvaného mrakodrapu.
1.8. 2023 7:00

Po stopách vizionára: Tri dni putovania krajom Tomáša Baťu rozhodne nestačia

Aj keď chuť Moravy poznáme najmä z obľúbených degustácií po južných vinárskych cestách, jej východná časť hneď za slovenskými hranicami ukrýva svet, ktorý vás môže v mnohom inšpirovať.

Juraj Hipš pred základnou školou na Jilemnického ulici vo Zvolene, ktorá vstupuje do ojedinelého projektu.
29.7. 2023 7:00

Revolúcia vo vzdelávaní? Vo Zvolene otvoria inovatívnu školu pre bohatých aj chudobných

Geniálne dieťa z bohatej rodiny vedľa spolužiaka z biednych sociálnych pomerov? V občianskom združení Živica chcú podľa vzoru z Floridy dokázať, že sa to dá. Prvý projekt základnej školy na Slovensku s inovatívnymi metódami vzdelávania je vo Zvolene spojený s veľkým očakávaním.