Nina Raučinová
Nina Raučinová
Zoznam autorov

Urobte si lietanie čo najpríjemnejšie.
dnes 5:00

Urobte si lietanie čo najpríjemnejšie: S týmito tipmi bude radosť cestovať

Ak často lietate, určite ste už absolvovali množstvo diaľkových letov. Ak ste ale na dlhých cestách nováčikom a chystáte sa na svoj prvý dlhší let, pozorne čítajte. Lietanie môže byť nepríjemné, ale vďaka niekoľkým užitočným trikom bude vaša cesta o niečo menej turbulentná.

Každý rok sa udeje 50 až 80 erupcií na celom svete
včera 18:00

Známa talianska sopka Etna sa prebudila: Aké môžu byť následky?

Či už ide o Etnu v Taliansku, islandský Fagradalsfjall alebo havajskú Kilaueu, aktívne sopky sú neustálou hrozbou, ale zároveň veľkým lákadlom pre turistov.

Hádky o peniazoch patria k relatívne častým vo vzťahoch
23.9. 2023 5:00

Máte dlhy a neviete, ako sa partnerovi priznať? Skúste toto

Každý štvrtý z nás nevie, ako diskutovať so svojimi blízkymi o starostiach s peniazmi. Tieto rozhovory vedia byť nepríjemné a máme tendenciu sa im vyhýbať, prípadne ich minimálne do nekonečna odkladať. To však nemusí byť správny prístup. Čo teda robiť?

Meghan a Harry
22.9. 2023 18:00

Meghan Markle a princ Harry: Ich nešťastný rok 2023

Meghan Markle a princ Harry toho v posledných mesiacoch prežili veľa. Niektoré média zašli tak ďaleko, že si požičali frázu od kráľovnej Alžbety II. a rok 2023 označili za annus horribilis (strašný rok) Sussexovcov.

Voňavá bielizeň by mala byť výsledkom každého prania
20.9. 2023 18:00

Ako dosiahnuť, aby vaša bielizeň voňala sviežo? Tieto tipy fungujú

Kto by nemiloval závan čerstvej bielizne, keď otvoríte práčku? Tá skvelá vôňa, nezávisí iba od pracieho prostriedku, ktorý používate, ale od celého radu faktorov, ktoré k sviežosti prispievajú. Tu sú overené tipy, ktoré zabezpečia, že vaša bielizeň bude zakaždým nádherne voňať.

Aj šedivé vlasy môžu vyzerať sviežo
18.9. 2023 22:00

Trápia vás šediny? Urobte z nich svoju prednosť pomocou týchto 3 tipov

S pribúdajúcimi rokmi nám vo vlasoch zväčša pribúdajú šedivé vlasy či celé pramene. Pre mnohé ženy je to nočná mora a hneď podnikajú kroky, ktorými šediny zakryjú. Je to však pre udržanie atraktívneho vzhľadu nevyhnutné? Tu sú tri typy, ako nechať svoje prirodzené strieborné pramene vyniknúť.

Lekárnička by mala byť súčasťou každej domácnosti
18.9. 2023 18:00

Viete podať prvú pomoc? Tieto rady si zapamätajte, môžu sa vám zísť

Všetci dúfame, že sa nikdy neocitneme v situácii, v ktorej by sme museli podávať prvú pomoc. Napriek tomu by sme mali vedieť, ako v prípade núdze reagovať a tým zachrániť život. Viete však, čo v jednotlivých krízových situáciách robiť, aby sme postihnutému ešte viac nepoškodili?

Skladujte svoje oblečenie v čistom a voňavom šatníku
10.9. 2023 21:00

Svieži a voňavý šatník? Prezradíme vám tipy, ktoré fungujú

Šatníky sú úložným priestorom, ktorý často zostáva nepovšimnutý, až kým sa neobjaví nepríjemný zápach. Udržiavanie sviežeho a príjemne voňajúceho šatníka však nemusí byť náročný boj. Pomocou jednoduchých tipov môžete svoju skriňu premeniť na priestor, v ktorom bude vaše oblečenie "v bezpečí".

Trénovať sa dá nielen telo, ale aj mozog.
10.9. 2023 5:00

Udržujte v kondícií aj svoj mozog: Tieto cvičenia fungujú

Je ľahké podceňovať náš mozog a často obviňovať zo slabej koncentrácie, alebo zlej pamäte starnutie. Veda však dokazuje, že správnymi cvičeniami je možné, aby náš mozog rástol, menil sa a reštrukturalizoval v každom veku. Na dosiahnutie pozitívnych fyzických zmien postačí iba osem týždňov.

Naparovanie nám pomôže uvoľniť dýchacie cesty
8.9. 2023 21:00

Neviete sa dobre vyspať kvôli nádche? Tu je našich 5 rád, ako si plnohodnotne oddýchnete

Keď máte horúčku, nádchu a kašeľ, môže byť ťažké poriadne sa vyspať. Neustále kýchanie, smrkanie a upchatý noc nás ruší a nedovolí nášmu telu si oddýchnuť. Existujú však opatrenia, ktoré vám pomôžu eliminovať prejavy nádchy a pomôžu vám upadnúť do ríše snov.