Kráľovná Alžbeta II. (96) sa v piatok prekvapivo objavila medzi davmi na Windsorskej výstave koní.

Panovníčka sa nechala odviezť na krátku vzdialenosť zo svojho sídla na Windsorskom zámku, aby sa pozrela na svoje tri poníky, ktoré sa zúčastnili na pretekoch. Podujatie sledovala z pohodlia svojho Range Roveru - a mala obrovskú radosť, keď videla, ako jeden z nich, Balmoral Leia, vyhral Highland Class.

Kráľovná, ktorá sa v utorok nezúčastnila na otvorení parlamentu pre "problémy s pohyblivosťou", bola počas výletu usmiata. Oblečený mala sveter a košeľu s golierom a nechýbal jej ani žiarivo ružový rúž. "Bola v skvelej nálade," povedal pre People jeden z účastníkov podujatia. "Ľudí, ktorých pozná vo svete koní, k nej privádzali, aby sa s ňou pri okienku porozprávali. Je vidieť, že je v naozaj dobrej forme." Neskôr ráno ju odviezli do hlavnej arény a videli ju pomaly kráčať k výťahu, pričom si pomáhala vychádzkovou palicou. Potom sa vybrala na svoje miesto na tribúne, ktoré bolo vedľa jej syna princa Edwarda.

Verejný život kráľovnej v poslednom čase obmedzovali nedávne zdravotné ťažkosti. V posledných mesiacoch má problémy s pohyblivosťou a ťažko sa jej stojí dlhší čas. Jej Veličenstvo používa vychádzkovú palicu a dokonca sa sťažovala na problémy s pohyblivosťou, pričom počas osobného stretnutia žartovala: "Ako vidíte, nemôžem sa hýbať!" Je to prvýkrát, čo ju videli na verejnosti od 29. marca, keď sa zúčastnila na ďakovnej bohoslužbe za svojho milovaného zosnulého manžela princa Philipa. Windsorská výstava koní patrí medzi kráľovnine obľúbené každoročné podujatia. Keďže sa koná v blízkosti jej sídla na hrade, zvyčajne sa na nej zúčastňuje.

VYZERÁ LEPŠIE AKO KEDYKOĽVEK PREDTÝM! FOTO KRÁĽOVNEJ NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia