Mal by sa princ Charles vzdať trónu v prospech svojho syna princa Williama (39)? Spolu 42 percent respondentov nového prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť Ipsos, si myslí, že áno.

Z toho devätnásť percent opýtaných najstaršiemu kráľovskému synovi vôbec neverí. V rámci prieskumu sa však zistilo, že 48 percent opýtaných si myslí, že Charles by ako kráľ robil dobrú prácu. Napriek týmto údajom sa Charlesova popularita v porovnaní s rokom 2018 zvýšila celkovo o jedenásť percentuálnych bodov.

Jeho manželka vojvodkyňa Camilla (74) má na stupnici sympatií 36 percent, zatiaľ čo kráľovná Alžbeta II. (95) má 69 percent, princ William 64 percent a vojvodkyňa Kate (40) 60 percent. Princ Harry si veľmi pohoršil po odchode do Ameriky, sympatizuje s ním iba 30 percent opýtaných. Jeho manželka Meghan (40) je na tom ešte horšie, sympatizuje s ňou iba 24 percent respondentov. Najhoršie dopadol princ Andrew (62), ktorý v ostatnom čase čelí sexuálnemu škandálu. Až 69 percent ľudí sa na jeho adresu vyjadrilo iba v negatívach.

Zdá, sa že kráľovská rodina sa nemusí obávať konca monarchie. Iba 22 percent opýtaných sa totiž domnieva, že by im bolo lepšie bez panovníčky. V rámci štúdie bolo 24. a 25. marca 2022 oslovených celkovo 2 055 dospelých Britov vo veku 16 až 75 rokov.

VIAC FOTO KRÁĽOVNEJ A JEJ RODINY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia