Príbehy

Prekliaty trpaslík: Kto by to bol povedal, pôsobil tak milo... No pravda bola iná!

15.5. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Prekliaty trpaslík: Kto by to bol povedal, pôsobil tak milo... No pravda bola iná!

15.5. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Starožitníctva sú našou vášňou. Často a s láskou ich s manželkou navštevujeme. A tak je náš dom akoby malou zbierkou rôznych žánrov, období a štýlov...

Raz mi padol do očí malý záhradný trpaslík. Mal rozkošný červený klobúčik, šibalsky sa usmieval a v ruke držal metlu. Neodolal som a kúpil som ho. V záhrade som mu našiel čestné miesto a tešil som sa z neho vždy, keď som okolo neho prechádzal. Kiežby som bol vedel.… Od toho dňa sme boli obaja s manželkou nepokojní. Nedarilo sa nám. Mne naznačil vedúci, že s mojím výkonom v práci nie je spokojný, hrozilo, že ma vyhodí. Manželka upadala do depresií, vraj ju robota ubíja a nebaví. Nespokojnosť prechádzala aj do nášho manželstva, ktoré chladlo a čelilo neustálym hádkam.

V dome sa nám stále niečo kazilo. Najskôr podlahové kúrenie, potom kotol či kosačka. Neskôr sa nám upchalo umývadlo a vytiekla práčka. Bolo to ako zo zlého filmu a boli sme čoraz zúfalejší. Raz som kúpil v starožitníctve hŕbu starých časopisov. Jeden večer som si k nim sadol a začal som v nich listovať. Po chvíľke mi padol zrak na článok o dome, o ktorom si ľudia mysleli, že je prekliaty. Po mnohých nevyjasnených zvláštnostiach, ktoré sa v ňom odohrali, zhorel.

Pozeral som si obrázok tohto domu a zbledol som. Pred ním sa v záhrade spokojne usmieval náš trpaslík. V tom momente som vyšiel von a zobral zákerného trpaslíka. Nedal som ho však to antikvariátu, nerád by som niekomu ďalšiemu priniesol nešťastie. Rozbil som ho na malé kúsky a zakopal hlboko do zeme. Od toho dňa sa nám začalo dariť a všetko sa vrátilo do normálu. Našťastie!

Diskusia