Pre meranie krvného tlaku či EKG nemusíte chodiť nutne k lekárovi. Domáci tlakomer dokáže zmerať nielen krvný tlak, zvládne aj jednoduchý elektrokardiogram.

Nie je už žiadnou novinkou, že zmerať krvný tlak si môžeme aj mimo ambulancie, sami a doma. Za toto pohodlie vďačíme domácim tlakomerom. Pomáhajú tiež zmierniť efekt bieleho plášťa, ktorý sa podpisuje pod skreslené hodnoty u ľudí, ktorí majú strach z lekára.

Presnosť merania je rozhodujúca
Ovplyvňuje ju správny postup, miesto merania či správna veľkosť manžety, ale najmä, používaná metóda merania. Ideálne, ak sú rovno dve – oscilometrická, ktorá meria hodnotu krvného tlaku, a posluchová, ktorá u domácich tlakomerov nahrádza počúvanie fonendoskopom. Pri tejto kombinácii možno merať aj tepovú frekvenciu, preto takto vybavené tlakomery dokážu namerať hodnoty aj u ľudí s nepravidelným srdcovým rytmom.

Menší dizajn, nové funkcie
K pozoruhodným tlakomerom patrí však tlakomer Veroval s EKG. Ako tušiť z jeho názvu, v prekvapivo malom tele ponúka niečo viac. Po priložení dvoch senzorov do oblasti srdca sa z tlakomera stáva EKG. Zaznamenáva nebezpečnú fibriláciu predsiení, ktorá poukazuje na infarkt alebo mozgovú mŕtvicu a extrasystoly – skoré známky obehovej poruchy či zápalu srdcového svalu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Hartmann

Ak máte takýto prístroj, doma či v práci, môžete zmerať hodnoty presne vo chvíli, keď pociťujete možné príznaky. Tým je praktickejší ako klasické dlhodobé sledovanie pomocou EKG holtra, ktorý je potrebné nosiť niekoľko dní na tele.

O krok bližšie k telemedicíne
Pre tento špičkový prístroj je samozrejmosťou vypracovanie jednoduchého elektrokardiogramu, ktorý, môžete odoslať emailom lekárovi. Rovnako tak možno odoslať aj elektronický denník hodnôt krvného tlaku. Vďaka týmto moderným funkciám zostávate v spojení s lekárom, ktorému tieto údaje významne pomôžu určiť, či je nutná vaša návšteva a ďalšie odborné vyšetrenie.

Tieto výhody telemedicíny privítajú zaneprázdnení ľudia, ktorých zaujíma aktuálny zdravotný stav, pacienti s obmedzenými možnosťami pohybu a dnes aj všetci, ktorí zažívame pandemické opatrenia. Vysoký krvný tlak je totiž aj jednou z možných komplikácií ochorenia covid19, preto je dnes informácia o krvnom tlaku, a navyše aj s EKG, dôležitá dvojnásobne.

Aj vzhľadom na túto situáciu sprístupnil výrobca HARTMANN-RICO aktuálne svoje tlakomery na priamy online predaj a s dopravou zadarmo.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Hartmann
Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Populárne články
Pierce Brosnan

Nevymenil ju: PIERCE BROSNAN dokazuje, že aj v Hollywoode existuje pravá láska

Milan Lasica rozplakal Stanislava Štepku.

Veľké obavy Milana Lasicu: Štepka neudržal slzy! Prídu o svoje divadlá?

Deti si dokážu obhrýzať nechty na rukách i na nohách, robí to až 30 percent z nich.

Obhrýzate si nechty? TOTO môže byť dôvod, skúste ho odstrániť.

Rakva princa Philipa prichádza do Kaplnky svätého Juraja.

Dráma na kráľovskom pohrebe: Napäté stretnutie Williama a Harryho!

Ilustračná snímka

Ako si politici a političky poradili s problémom zatvorených kaderníctiev?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.