Na bratislavskom letisku Milana Rastislava Štefánika vo štvrtok popoludní pristálo lietadlo so zdravotníckym materiálom z Číny, ktorý má pomôcť v boji so šírením nového koronavírusu.

Prevzali ho dosluhujúci predseda vlády SR Peter Pellegrini a ministerka vnútra SR Denisa Saková (obaja Smer-SD). Premiér priblížil, že ide o milión jednorazových ochranných rúšok a viac ako 100.000 testov na rýchle detekovanie ochorenia COVID-19. "Toto nie je dodávka, ktorá súvisí s kontraktom štátnych hmotných rezerv, tá ešte len bude postupne realizovaná," komentoval.

Na účel dovozu bola podľa Pellegriniho prerobená letka MV SR. Posádka lietadla v nej strávila nepretržite 42 hodín. Podľa Pellegriniho ide najmä o aktivitu ministerky Sakovej. Poďakoval tiež letke MV SR a Číne.

Ďalšie lietadlá so zdravotníckym materiálom by mali prísť na Slovensko z Turecka, a to buď ešte vo štvrtok v noci alebo počas piatka (20.3.) Premiér tiež ubezpečil, že pokračujú všetky inciatívy na zabezpečenie potrebných pomôcok.

˃˃˃ Fotografie k článku nájdete v galérii. ˂˂˂

Šéfka rezortu vnútra doplnila, že Slovensku pomohlo zohnať kontakty v Číne susedné Česko. Potvrdila, že ďalšie rúška by mali byť na Slovensko dodané v nasledujúcich dňoch. Materiál nateraz smeruje do Slovenskej Ľupče. O jeho prerozdelení rozhodnú rezorty vnútra a zdravotníctva.

Premiér tiež uviedol, že dôvodom úmrtia 84-ročnej seniorky, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus, mal byť masívny infarkt myokardu. Pripomenul, že SR nemá zatiaľ potvrdené úmrtie v súvislosti s novým koronavírusom. Taktiež oznámil, že na Slovensku pribudli nové prípady ochorenia COVID-19. Podľa jeho slov ich však nie je extrémne veľa. Informovať o nich bude ešte vo štvrtok.

 

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Elisabetta Canalis

Modelka to priznala narovinu: Čo stálo za rozpadom jej vzťahu s Georgeom Clooneym?

Ilustračná snímka

Kráľovské rúško v podaní slovenskej návrhárky: Jana Pištejová opäť ohúrila

Erika žiari spokojnosťou. Jej outfity sú konzervatívnejšie, no pôsobí šťastne a prirodzene.

Už kúpila kočík: Erika Judínyová (49) žiari šťastím, zháňa výbavičku pre bábätko

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. apríla?

Kráľovský pár sa utiahol počas pandémie do svojho sídla vo Windsore.

Monarchia v karanténe: Kde sa schováva kráľovná Alžbeta II. pred vírusom?

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia