Podľa odborníkov máme tretiu vlnu pandémie už aj na Slovensku.

Podľa primára interného oddelenia z nemocnice v Považskej Bystrici nás vlažný postoj k vakcinácii zaradí medzi krajiny, v ktorých bude priebeh tretej vlny  bolestivejší.

"Je ťažké nájsť jednoznačnú odpoveď na otázku, prečo je práve Slovensko z pohľadu zaočkovanosti obyvateľstva jednou z najhorších krajín EÚ. Odpoveďou, že je za tým družobné protivakcinačné konanie celej opozície, sa asi pravde vzďaľovať nebudem. Možno si to páni neuvedomujú, no ich postoj bude viesť k tomu, že časť ich neočkovaných voličov zomrie a časť bude na nich po vytriezvení poriadne nahnevaná. Mottom opozičného politika nemôže byť, “čím horšie, tým lepšie”," píše MUDr. Milan Kulkovský na svojom blogu.

Lekár si sám odžil nákazu kovidom, keď sme ešte nemali očkovanie a veľmi prežíval nielen strach o svojho syna a manželku,  ale dotýkali sa ho aj osudy ľudí, ktorých videl zomierať na kovidovom oddelení. Preto nemôže mlčať. Z jeho slov o slovenských kolegoch je zrejmé, že nielen politici, ale aj  niektorí lekári majú stále spochybňujúci prístup k padnémii a očkovaniu.

"Nechcem aby ľudia zbytočne trpeli a zomierali. Hnevajú ma subjektívne názory kolegov, lekárov, ktorí nevideli pacienta s Covid-19 ani cez okno a napriek tomu sa pasujú za odborníkov. Pravdaže, tým nie som ani ja, no na liečbe niekoľkých stoviek pacientov s Covid-19 som sa podieľal, a preto si myslím, že právo na názor mám."

Doktor Kulkovský upozorňuje, že ak sa rozhodujete, či sa dať zaočkovať, neotáľajte dlho, pretože pred infekciou účinne chráni až plné očkovanie.

O nešťastnom príbehu lekára z Nemecka čítajte na ďalšej strane...

Diskusia