Bývalý člen krízového štábu prof. Vladimír Krčméry (60) prehovoril o tom, čo nás pravdepodobne čaká v najbližších týždňoch.

Verí, že k preťaženiu zdravotníctva v SR nedôjde, ale treba začať rýchlo príjmať aj nepopulárne opatrenia. Okrem osvedčenej stratégie ROR (rúško-odstup-ruky) hovorí o obmedzení hromadných podujatí, vyučovaní na univerzitách online formou či sprísnenom režime na určitých hraniciach...

"Ak prijmeme aj menej populárne a možno bolestné celoplošné opatrenia rýchlo, budú trvať kratšie. Podarí sa nám vybojovať s druhou vlnou remízu a dosiahnuť pokles tak, aby medzi druhou vlnou a nastupujúcou chrípkou vznikla aspoň jedno- až dvojmesačná prestávka. Vtedy nám nestúpne mortalita, nezastaví sa ekonomika a výrazne neklesne ani kvalita spoločenského života," rozhovoril sa pre Plus JEDEN DEŇ.

Ďalej upozornil, že za žiadnu cenu nesmieme dovoliť splynutie druhej vlny koronavírusu a s vlnou chrípky. "Vtedy by sa sytém mohol preťažiť a stúpnuť by mohla aj mortalita. Očkovanie proti chrípke a u seniorov proti pneumokokom, ako aj urýchlený vývoj vakcíny proti Covidunám môžu zabezpečiť optimistický scenár a požehnané prežitie vianočných sviatkov vo väčšej pohode a pokoji, ako je teraz…"

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Koza Cave Hotel

Jaskynný hotel či mrakodrap ako čistička vzduchu... Kam by ste radšej zavítali?

Populárne články
Každoročne slávený festival sa začína v druhú sobotu pred Popolcovou stredou. Spája v sebe pozostatky pôvodných náboženských praktík s importovanými kresťanskými prvkami.

Obeta matke Zemi: Diabolský festival v Argentíne aj ako božstvo hýrenia či nemravnosti

Herečka Zuzana Skopálová.

Zmena profesie? Žiaden problém! Neuveríte, čím sa živí herečka ZUZANA SKOPÁLOVÁ

Nevystavte sa zbytočne pneumokokovej nákaze, 
dá sa pred ňou ochrániť.

Postrach seniorov: Viete, ako sa ochránite pred pneumokokmi?

Marta Kubišová

Brat speváčky MARTY KUBIŠOVEJ zomrel pred dvomi rokmi. Prečo sa s ním doteraz nerozlúčila?

Boris Valábik

Tajná svadba: BORIS VALÁBIK je v chomúte. TAKTO vyzeral jeho veľký deň

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia