Zdravie

S Plamienkom sme počas epidémie COVID-19 ďalej doma. Spolu.

PR článok
PR článok
30.3. 2020 0:00
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Plamienok
Zdravie

S Plamienkom sme počas epidémie COVID-19 ďalej doma. Spolu.

PR článok
PR článok
30.3. 2020 0:00
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Plamienok

Tomáško spolu s rodičmi a psíkom Daisy je tiež doma. Pre chorobu je doma už dlho. Plamienok sa o neho stará aj v čase epidémie COVID-19. Prečítajte si viac.

Tomáško je inteligentný chlapec so živými, zvedavými očami, ktorý miluje počítačové hry. Jeho izba v bratislavskom byte je jeho svetom. Nie iba v tomto čase, keď mnoho detí musí byť zavretých doma, ale zostáva v nej väčšinu jeho života. Tomáško má spinálnu muskulárnu atrofiu. Pred niekoľkými mesiacmi navyše utrpel pri nešťastnom páde s vozíkom pri ceste do nemocnice niekoľko zlomenín a museli mu urobiť tracheostómiu.

Vtedy sa Tomáškova rodina skontaktovala s Plamienkom. "Priniesli nám zdravotnícky materiál, no najmä mnoho radosti. Tomáško sa dostal do dočasnej domácej starostlivosti Plamienka pred Vianocami a pri návšteve dostal od nich ako vianočný darček krásnu mikinu s motívom jeho obľúbenej hry," hovorí Tomášova mama Eva. Rozprávame sa len cez videohovor, aby sme v čase šírenia koronavírusu kvôli článku zbytočne neohrozili Tomáškov život.

"Už predtým bolo pre nás náročné vychádzať z domu s vozíkom a na cestu do nemocnice sme museli objednávať špeciálny taxík. Vďaka Plamienku mohol Tomáš absolvovať viaceré potrebné vyšetrenia doma, bez namáhavého presúvania sa, lekári Plamienka prišli za ním domov," hovorí Eva. Izoláciu, ktorú teraz zažíva väčšina Slovenska, dôverne poznajú. "Aj preto bolo pre nás vždy sviatkom, keď nás navštívili pracovníci Plamienka. Mohli sme sa porozprávať, zahrali sa s Tomášom, vždy sme boli po ich návšteve veselší a nabrali sme nové sily," hovorí Eva.

Plamienok prijíma aj chronicky choré deti na prechodnú dobu 3 až 6 mesiacov, najmä vtedy, ak sa ich zdravotný stav zhorší. Tieto deti často chodia do nemocnice, doma potrebujú prístroje a náročné ošetrovanie. Vďaka pomoci lekárov a zdravotných sestier Plamienka sa dajú skoro zachytiť infekcie alebo iné zdravotné ťažkosti, aj rodičia sa naučia, čo si treba na dieťati všímať pri prvých príznakoch. Včasná domáca liečba zaberá a nemusia ísť preto pri zhoršení stavu do nemocnice. Vyriešiť sa takto dá i výmena kanyly, rehabilitácia či zážitkový program. Plamienok rodinu dieťaťa podporí, naučia sa potrebné veci a keď sa dieťa stabilizuje, prepustia ho, aby mohli pomôcť aj ďalším. Rodiny detí vedia, že ich opäť príjmu, ak by sa ich stav zhoršil.

Plamienok aj v období epidémia COVID-19 pokračuje v domácej starostlivosti o ťažko, nevyliečiteľne choré deti, ktoré potrebujú pomoc. Pravidelne „navštevujú“ rodiny cez videohovor. „Upravujeme deťom liečbu, rozprávame sa so všetkými, hráme sa na diaľku,“ hovorí o aktuálnom fungovaní Plamienka riaditeľka Mária Jasenková. Aj vďaka Plamienku môžu deti zostať doma, v bezpečí, pri svojej rodine.

Darcovstvo obohacuje všetkých. Darujte aj Vy nevyliečiteľne chorým deťom blízkosť a pomoc doma.
Darujte Plamienku 2% z daní.

 

Poslať emailom
Ilustračná snímka

Boháči šoubiznisu: Medzi hercami vedú fešáci. Koľko zarába Tomáš Maštalír či Monika Hilmerová?

Populárne články
Monika Bagárová s priateľom

Kráska zo SuperStar porodila: MONIKA BAGÁROVÁ dala dcérke netradičné meno

Obľúbená moderátorka sa už pol roka prihovára divákom v rámci tretieho televízne okruhu určeného pre seniorov.

Pre ženy je inšpiráciou: Kto je podľa ALENY HERIBANOVEJ skutočným anjelom?

V Holandsku sú pláže otvorené.

Po korone: Ako sa ľudia v zahraničí vracajú do bežného života?

Ilustračné foto.Sponzorované

Ožite v zdravej koži

Alena Šeredová so svojou dcérkou.

Vitaj princezná! ALENE ŠEREDOVEJ sa splnil sen, porodila dcérku s prekrásnym menom

Ilustračná snímka

Najnižšiu teplotu na Zemi namerali na stanici Vostok. Je to pravda?

Zobraziť viac