Ktoré operácie si dať urobiť v zime?

ÁNO:

  • Vyberanie znamienok: V chladnejších mesiacoch na pokožku nesvieti slnko a nehrozia natoľko pigmentácie a komplikácie v mieste operácie. Po takýchto zákrokoch, najmä na tvári, je samozrejmosťou vyhýbať sa priamemu slneniu nielen v pooperačnom období, ale najvhodnejšie je celoživotne si chrániť kožu prípravkami s vysokým UV faktorom.
  • Laserové operácie očí: Okrem toho, že po nich platí absolútne prísne nosenie slnečných okuliarov pri každom vyjdení z domu, s operovanými očami sa v závislosti od druhu zákroku vôbec nesmie jeden až dva mesiace vchádzať do vody pre možnú infekciu. A v zime žiadne jazerá, záhradné bazény ani more nehrozia.
  • Plastické operácie: Liposukcie, abdominoplastiky, redukčné operácie prsníkov či operácie kŕčových žíl laserom lekári v lete robia neradi, pretože sa naozaj treba úplne vyhnúť priamemu slneniu, soláriu a „nevetrať“ miesta, ktoré majú byť starostlivo zabalené v bandáži. Do leta sa nielen zahoja jazvy, ale telo sa dostane do novej formy a v plavkách budete žiariť.

NIE:

  • Plastiky nosa: nie sú veľmi vhodným „zimným typom operácií“. I keď sa tento zákrok môže robiť aj v zime, prípadná nádcha či chrípka by čerstvo zreparovanému nosu určite neprospeli. Sliznica nosa je po operácii citlivá a je nutné ju zvlhčovať. Suchý vzduch vo vykurovacej sezóne nie je pre takúto sliznicu nosa vhodným prostredím.
  • Výmena kĺbov: Zima rovná sa sneh, ľad a riziko pádu aj pri presune zo sanitky domov na gauč. Lekári preto neodporúčajú výmeny kĺbov ani operáciu chrbtice v zime, ak to nie je nevyhnutné. Nepriaznivé počasie znamená aj horšie podmienky na rehabilitáciu. V zime tiež pri prechladnutí ľahšie tuhnú svaly a zhoršujú sa bolesti operovaného miesta i okolitých štruktúr.
Ilustračná snímka

Bývanie budúcnosti? Podobnosť týchto stavieb s logami známych spoločností nie je náhodná

Populárne články
V minulosti sa rád otužoval v ľadovej vode. Po rokoch však zistil, že ochladzovanie organizmu mu nerobí dobre.

Už 25 rokov nebol chorý: Jozef Vajda sa vyhýba lekárom. Ako si udržiava pevné zdravie?

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Aký bude tento týždeň?

Z Česka odišiel zo sveta luxusu. ŠTEFAN FARKAŠ dnes pomáha ľuďom v núdzi úplne zadarmo.

Nechceme peniaze: Združenie HAKA hľadá zmiznuté vozidlá i stratených ľudí úplne zadarmo

IVAN GÁLIK sa do nočných vlakov zamiloval.

Cestu mu skrížili koľaje a železnica sa mu stala osudom: Zažívame renesanciu nočných vlakov

Ak nechcete byť sami, Diana odporúča, aby ste boli aktívni a nebáli sa.

Známa poradkyňa zo Svadby na prvý pohľad: Toto sú najčastejšie vzťahové problémy jej klientov

Ilustračná snímka

Vylučujú metán všetky bylinožravce?

Zobraziť viac
Diskusia