Zdravie

Nedarí sa vám zaspať? Skúste jednoduchý TRIK, vďaka ktorému zaspíte do 2 minút!

redakcia
redakcia
21.10. 2022 5:00
Diskusia ()
×
Zdravie

Nedarí sa vám zaspať? Skúste jednoduchý TRIK, vďaka ktorému zaspíte do 2 minút!

redakcia
redakcia
21.10. 2022 5:00
Diskusia ()
×

Aj vy ste ten prípad, ktorý nevie večer zaspať, a to o to viac, čím skôr vstáva? Odrátavanie dlhých minút bdenia neskoro nadránom čím viac sa blíži čas budíčka vie poriadne vystresovať. Až tak, že sa vám zaspať nemusí podariť vôbec. Celý proces zaspávania sa pritom mohol zablokovať už na začiatku pri ukladaní do postele. Tento čas je pre zdravý spánok najdôležitejší. 

Zaspíte za 120 sekúnd

Prvé pravidlo je, že by ste tak mali urobiť už pred polnocou, aspoň dve hodiny po poslednom jedle a aspoň polhodinu po tom, ako ste vypli všetky obrazovky. To sa však nie vždy dá dodržať, preto je dobré vedieť o metóde, ktorá by vám bez ohľadu na vonkajšie podmienky mala pomôcť zaspať už o pár minút.  Táto finta je inšpirovaná technikou americkej armády z čias druhej svetovej vojny. V kritických situáciách je oddýchnutá a fungujúca myseľ kľúčová, takže nedostatok spánku nie je niečo, čo by si vojaci mohli dovoliť. A to bez ohľadu na to, či sa vonku strieľa, je mokro, zima a ste v ustavičnom nebezpečí a dokonca nemôžete ani ležať.

Ak sa to naučíte, ako títo vojaci, aj vy by ste mali zaspať už za 120 sekúnd. Hoci, našťastie, v takých extrémnych podmienkach ako vojaci zaspávať nemusíme, vystresovaný mozog pod náporom povinností z aktuálneho dňa aj toho nasledujúceho váš stav mysle ako ohrozenie môže vyhodnotiť. Ak cítite, že v čase, kedy by ste sa už radi uložili na spánok, vám hlava stále naplno „beží", skúste to takto:

Pokračovanie na ďalšej strane....

Diskusia