Zdravie

Za krásou s kolagénom - zázrak vhodný nielen na kĺby

PR článok
PR článok
10.12. 2019 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Inca Collagen
Zdravie

Za krásou s kolagénom - zázrak vhodný nielen na kĺby

PR článok
PR článok
10.12. 2019 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Inca Collagen

O kolagéne sa väčšinou hovorí v spojitosti s jeho účinkami na náš kĺbový aparát. Je totiž dôležitou stavebnou bielkovinou, ktorú len tak niečím nenahradíte.

Nachádza sa v našich chrupavkách, vo väzive, kostiach a zuboch, ale aj v koži. V čom nám ale ešte môže pomôcť?

Kolagén a jeho dôležitá úloha

Ak máme v tele dostatok kolagénu, pozitívne tak vplývame na kvalitu našich kostí a chrupaviek. Okrem toho ovplyvňuje kolagén aj kvalitu vlasov, nechtov, zubov a tiež aj pokožky. Jeho celkový biologický význam je preto veľký a netreba ho podceňovať.

Tip: Kolagén tiež môže pomôcť pri posilňovaní imunitného systému, čo sa hodí najmä počas chrípkového obdobia.

S vekom hladina kolagénu v organizme klesá, čo vedie k zhoršeniu stavu kostí, vzniku prvých vrások či k celulitíde. Aj preto je vhodné si ho pri prvých príznakoch starnutia či problémoch s kĺbmi dopĺňať. Poďme sa ale pozrieť na benefity užívania kolagénu.

Benefity kolagénu na našu krásu

Pravidelné užívanie kolagénu sa spája najmä so zlepšením stavu chrupaviek a kĺbov, teda k zmierneniu bolesti kĺbov či k ich lepšej pohyblivosti. Okrem toho má však aj ďalšie zaujímavé výhody, ktorými nepohrdne žiadna žena.

Ilustračné foto.
Zdroj: Inca Collagen

Stará sa o krásu a zdravie našej pleti

Pre pokožku je kolagén niečo ako jej opora. Spevňuje našu pleť, vďaka čomu pomáha vyhladiť jemné vrásky a zjemniť aj tie staršie a hlbšie. Navyše, v pleti pomáha uchovávať vodu, vďaka čomu je hydratovaná a vypnutá. Takisto zjednocuje farebný tón pleti, pričom je pleť celkovo plnšia a žiarivejšia.

Kolagén predstavuje pomoc pri problémoch s pokožkou, ako sú:

 • vrásky
 • suchá koža
 • začervenaná pleť
 • ochabnutá pleť
 • pigmentové škvrny
 • popraskané pery či žilky

Zvyšuje elasticitu pokožky

O benefite kolagénu v podobe elasticity pokožky hovoríme nie len v prípade pleti, ale aj pokožky celkovo. Vedeli ste, že celulitídou trpí 80 až 90 % dospelých žien? A práve pri príznakoch celulitídy je taktiež vhodné doplniť do tela kolagén. Tým, že pokožku hydratuje a vypĺňa, zmierňuje aj príznaky takzvanej pomarančovej kože.

Urýchľuje rast vlasov a zlepšuje ich kvalitu

Aj kvalita vlasov sa s pribúdajúcim vekom pomaly začína zhoršovať. Či už pociťujete ich rednutie, šedivenie, prípadne sa vám zdajú lámavejšie a slabšie ako kedysi. Práve tieto príznaky môžu mať pôvod v úbytku kolagénu. Jeho používaním, a teda dostatočným prísunom do tela, si zaručíte nielen krajšiu pokožku a ohybnejšie kĺby, ale aj pevnejšie a vyživenejšie vlasy.

Navyše budú aj pružnejšie a prestanú sa toľko lámať a vypadávať. Niektoré ženy dokonca uvádzajú pri používaní kolagénu aj menej časté šedivenie vlasov. Treba vyskúšať.

Kolagén predstavuje pomoc pri problémoch s vlasmi, ako sú:

 • vypadávanie
 • slabý rast
 • šediny
 • suchosť
 • lámavosť

 

Spevňuje nechty

Kolagén sa nachádza aj v našich nechtoch, vďaka čomu sú vyživené a zdravé. Pri jeho nedostatku sa začnú štiepiť, lámať a slabnúť. Ak teda máte problém s tvrdými, alebo naopak príliš krehkými nechtami, s lámavými nechtami so sklonom k štiepeniu, potom je na čase vyskúšať kolagén.

Spomaľuje proces starnutia

Ako posledné si povieme celkový prísun kolagénu na naše zdravie. Nakoľko sa už po 25. roku nášho života začne v našom tele znižovať množstvo kolagénu, je vhodné siahnuť po alternatíve. Nedostatok kolagénu sa totiž prejavuje celkovým starnutím, a teda vyššie uvedenými príznakmi, ako sú vznik vrások, suchá a mdlá pokožka, lámavé nechty či vypadávanie vlasov.

Ak teda chcete spomaliť procesy starnutia, doplňte do tela dostatok kolagénu a uvidíte, ako sa vaše telo začne meniť. Kolagén totiž tvorí až 75 % našej pokožky, takže jej zmena pri dostatku či nedostatku je po chvíli viditeľná.

Ilustračné foto.
Zdroj: Inca Collagen
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.