Zdravie

Konopné riešenie vašich problémov

PR článok
PR článok
15.7. 2021 0:00
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: shutterstock
Zdravie

Konopné riešenie vašich problémov

PR článok
PR článok
15.7. 2021 0:00
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: shutterstock

Konope je všestranná bylinka, ktorá je pre svoje blahodarné účinky na ľudské zdravie využívaná už po stáročia. V súčasnej dobe ľudia stále častejšie riešia svoje problémy prírodnou cestou a dlho tabuizované konope naberá opäť na popularite.

Najčastejšie sa v medicíne využíva extrakt z konopného semienka bohatý na rastlinné polyfenoly, tzv. kanabisiny. Konopné semienko však obsahuje aj celú škálu zdraviu prospešných látok. Nájdeme v ňom vysoký podiel bielkovín, proteínov, omega-mastných kyselín a rad vitamínov a minerálov.

Konope má pozitívny vplyv na cievny a kardiovaskulárny systém. Znižuje hladinu cholesterolu, posilňuje imunitný systém, zlepšuje pamäť a pomáha udržiavať krásne a zdravé vlasy a pleť, takže sa využíva aj pri kožných ochoreniach, ako je lupienka, ekzém alebo akné. Konopné semienko sa odporúča aj pri liečbe Parkinsonovej choroby a je vhodné ho užívať ako prevenciu pri fyzickej a psychickej záťaži.

Keď je problém hypertenzia

Hypertenzia čiže zvýšený krvný tlak je veľmi rozšírený a trápi takmer 40% dospelej populácie u nás, pričom asi štvrtina postihnutých o svojom probléme ani nevie. Optimálny tlak zdravého človeka je 120/80 mmHg. Hodnoty prevyšujúce 130/85 mmHg sú považované za zvýšené. Ak sa hypertenzia nelieči, môže viesť k životu nebezpečným stavom, ako je zlyhanie srdca alebo cievna mozgová príhoda. Väčšie riziko k vzniku hypertenzie majú obézni ľudia, fajčiari a ľudia vyššieho veku. Veľkú rolu tu hrá genetika a životný štýl. Prevenciou pred zvýšeným krvným tlakom je zdravá a vyvážená strava, dostatok pohybu a obmedzenie stresu.

Ak je váš krvný tlak zvýšený, môžete ho dostať do normálu pomocou zmeny životosprávy a vhodných výživových doplnkov. Zameriavajte sa na prostriedky na prírodnej báze, najmä s obsahom konopného semienka, hlohu, viniča hroznorodého či šafranu. To všetko v sebe obsahuje jedinečný prípravok z lekárne Hypertenzin. Hloh, obsiahnutý v tomto výživovom doplnku, podporuje rovnováhu krvného tlaku a zmierňuje nervové napätie. Vinič hroznorodý priaznivo ovplyvňuje krvný tlak a chráni naše bunky pred voľnými radikálmi. Duševnú pohodu a dobrú náladu zabezpečuje šafran. Pomôže tiež konope, ktoré pozitívne ovplyvňuje stav srdca.

Ilustračné foto
Zdroj: CannamediQ

CannamediQ Hypertenzin kúpite výhodne na ZLEKARNE.sk

Ako na vysoký cholesterol?

Problém s vysokým cholesterolom trápi až 70% populácie vo veku 25–64 rokov a nie je výnimkou, že sa s ním stretávajú aj deti. Môže za to zlá životospráva, sedavý spôsob života, prípadne aj vrodené dispozície. Cholesterol je ale látka, ktorá je pre naše telo životne dôležitá. Časť cholesterolu si telo vyrába samo a zvyšok prijíma v strave. Problém však nastáva v prípade konzumácie jedál s vysokým obsahom tukov a cukrov, kedy hladina cholesterolu nebezpečne stúpa. Ľudia so zvýšenou hladinou cholesterolu sú viac ohrození vznikom kardiovaskulárnych ochorení, pretože dochádza k obmedzeniu priechodnosti ciev. To môže mať za následok infarkt myokardu, cievnu mozgovú príhodu, upchávanie ciev a ďalšie.

Ak vám lekár predpíše lieky na vysoký cholesterol, budete ich musieť užívať pravdepodobne až do konca života. Preto je lepšie tomuto stavu predísť zmenou životosprávy, prípadne užívaním vhodných prírodných prípravkov. Vyskúšať môžete Cholestmizin, výživový doplnok z lekárne s extraktom z konopných semien, ktorý pomáha zlepšiť kardiovaskulárne zdravie. Ďalej obsahuje extrakt z červenej fermentovanej ryže, ktorý výrazným spôsobom optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi. Zabudnúť nesmieme tiež na zelený čaj, ktorý vďaka vysokému obsahu katechínov chráni srdce a vyrovnáva hladinu cholesterolu. V prípravku nájdete aj pestrec mariánsky, ktorý prispieva k regenerácii pečene a znižuje hladinu LDL (tzv. zlého) cholesterolu.

Ilustračné foto
Zdroj: CannamediQ

CannamediQ Cholestmizin kúpite výhodne na ZLEKARNE.sk

Za všetkým stojí stres!

Možno si to ani neuvedomujeme, ale za množstvom civilizačných ochorení stojí práve stres. Vyplavovanie stresových hormónov, kortizolu a adrenalínu, môže viesť až k chronickým problémom. Ľahký stres je pre naše telo prospešný a môže zvyšovať sústredenie alebo nám pomáhať k lepším výkonom v práci. Nadmerné a dlhodobé vystavovanie stresovým situáciám je naopak škodlivé ako fyzicky, tak aj psychicky a môže spôsobovať depresiu, úzkosť, nespavosť, migrény a bolesti hlavy. Väčšina ľudí potom rieši stresové situácie zlým spôsobom - nadmernou konzumáciou alkoholu a nezdravého jedla, čo úroveň stresu ešte viac zvyšuje.

Zdravý spôsob, ako sa vysporiadať so stresom je u každého jedinca iný. Niekto odbúrava stres športom, iný čítaním alebo prechádzkou. Pomôcť môže tiež psychológ alebo návšteva lekárne, kde môžete vyskúšať napríklad výživový doplnok Neuroregen, ktorý obsahuje konope, valeriánu, medovku a bakopu. Konope a valeriána lekárska pomáhajú zvládnuť stres a prispievajú k duševnej pohode. Medovka lekárska obmedzuje podráždenosť a zlepšuje zaspávanie a kvalitu spánku. Bakopa okrem zvyšovania odolnosti voči stresu podporuje aj pamäť a lepšiu koncentráciu, a to aj u osôb vo vyššom veku.

Ilustračné foto
Zdroj: CannamediQ

CannamediQ Neuroregen kúpite výhodne na ZLEKARNE.sk

 

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.