Zdravie

Jedzte týchto 5 jedál pre zdravý mozog

PR článok
PR článok
7.7. 2020 13:28
Ilustračné foto,
Ilustračné foto,
Zdroj: Unsplash
Zdravie

Jedzte týchto 5 jedál pre zdravý mozog

PR článok
PR článok
7.7. 2020 13:28
Ilustračné foto,
Ilustračné foto,
Zdroj: Unsplash

Tajomstvo zdravého mozgu sa ukrýva v nielen v pravidelnom lúštení krížoviek či meditácii, ale aj vo vhodnej strave.

Tmavá čokoláda
Ak si radi pochutnávate na tmavej čokoláde, máme pre vás dobrú správu – je bohatá na kofeín, antioxidanty a flavonoidy. Hlavne flavonoidy, ktoré sú známe pre svoje antioxidačné účinky, podporujú pamäť a spomaľujú starnutie mozgu. Kofeín zase pomáha so sústredením a pozornosťou.

Tekvicové semienka
Tekvicové semienka sú plné horčíka, železa, zinku a medi. Všetky tieto látky sú dôležité pre správne fungovanie mozgu. Magnézium pomáha pri učení a zapamätávaní si. Nedostatok železa je zase často spájaný s problémom rozmýšľať a sústrediť sa. Zinok a meď sú dôležité pri posielaní nervových signálov a ich nedostatok býva spájaný s Alzheimerovou chorobou.

Čučoriedky
Čučoriedky sú vďaka vysokému obsahu antioxidantov tiež výborným jedlom pre zdravie mozgu. Zlepšujú komunikáciu medzi mozgovými bunkami a výskum na ukázal, že čučoriedky podporujú pamäť a spomaľujú aj jej slabnutie, ktoré zvykne prichádzať s pokročilým vekom.

Zelený čaj
Zelený čaj, podobne ako káva alebo tmavá čokoláda, je bohatý na kofeín, ktorý zlepšuje koncentráciu. Okrem toho obsahuje aj aminokyselinu L-theanín, ktorá pomáha znižovať stres. Takisto zvyšuje frekvenciu alfa vĺn v mozgu a pomáha vám cítiť sa oddýchnuto a uvoľnene. Rôzne štúdie tiež ukázali, že extrakt zo zeleného čaju podporuje aj zdravú pamäť.

Tučné ryby
Viaceré tučné ryby, napríklad losos alebo tuniak, sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie mozgu vo všetkých štádiách života. Ukazuje to aj výskum – zvieratá na diéte nízkej na obsah omega-3 mastných kyselín mávajú problém s učením sa a s vytváraním nových spomienok. Sú dôležité aj u ľudí, od útleho veku, kedy pomáhajú pri zdravom vývine mozgu, až do dôchodku, kedy spomaľujú starnutie a pomáhajú predchádzať zabúdaniu.

Ak vám ryby nie sú po chuti, dennú dávku omega-3 mastných kyselín viete zaistiť aj s výživovým doplnkom OmegaMarineForte+ od NaturaMedPharmaceuticals. Obsahuje kvalitný olej z nórskych lososov, ktorý sa pýši označením najčerstvejší rybí olej na svete! Okrem zdravia mozgu podporujú omega-3 mastné kyseliny aj zdravie očí a srdca.

OmegaMarine Forte+
OmegaMarine Forte+
Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

Poslať emailom
Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
Na mieste, kam sa Zuzana sťahuje, nikdy nebola a má z toho trošku stres.

Belohorcová opúšťa slnečné Miami: Pozrite, v akom luxuse bude žiť, FOTO

V posledných rokoch známy komik žil väčšinou sám. Manželke Hanke pomáhali špecialisti.

Manželka skonala JIŘÍMU KRAMPOLOVI v náručí: Prežili spolu 27 rokov. Aký bol ich vzťah?

Pri zbieraní hmyzu v Papue-Novej Guinei používali aj svetelné lapače.

Hmyz a nuda? Nemožné! Zanietená entomologička objavila na výprave dva nové druhy

Známe tváre už čakajú na návštevníkov.

Beckham, Beyoncé a Alžbeta II. na jednom mieste: Vďaka komu môžeme obdivovať voskové figuríny?

Ján Koleník

Koniec všetkým dohadom: Aký je KOLENÍKOV osud v Oteckoch?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac