Premiér Igor Matovič chce maximálnu možnú pokutu pre ministra školstva Branislava Gröhlinga. Ten sa postaral o poriadny šok, keď predstúpil pred novinárov bez rúška. "Som z toho zhrozený," vyhlásil premiér v stredu počas tlačovej konferencie. "Dúfam, že dostane maximálnu možnú pokutu!"

Ako uvádza denník Plus JEDEN DEŇ, jeho neštandardné konanie vysvetlila hovorkyňa strany SaS Katarína Svrčeková tým, že: "Minister Branislav Gröhling si dal rúško dole, pretože bol na brífingu sám." Dodala, že prekladateľka do posunkovej reči bola chránená štítom, a novinári sú na Úrade vlády od spíkrov dostatočne vzdialení. Ministrovi vraj šlo o to, aby ho bolo lepšie počuť, no nariadenie platí pre všetkých a na verejnosti je pohyb bez prekrytia nosa a úst zakázaný.

Branislav Grohling
Zdroj: TA3
AKTUALIZOVANÉ

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) pokutu zaplatí. To, že počas utorkového (31. 3.) vyhlásenia na Úrade vlády SR predstúpil pred novinárov bez rúška označil "za ľudské pochybenie", za ktoré sa ospravedlnil.

 

"Komunikoval som už aj s premiérom, pokutu zaplatím," povedal. Poznamenal, že do Fondu vzájomnej pomoci prispeje svojim celým mesačným platom. Fond vzájomnej pomoci bude riešiť individuálne životné prípady ovplyvnené krízou súvisiacou so šírením nového koronavírusu. Prispievať doň budú koaliční poslanci, ministri aj ďalší ľudia, ktorí na tom budú s vládou spolupracovať. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) dodal, že on sám sa v prospech fondu vzdá celého svojho platu.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Populárne články
Hoci sa predviedol v množstve významných divadelných aj filmových postáv, do našich pamätí sa zapísal najmä ako dedo Jozef z Bambuľkiných dobrodružstiev.

JÚLIUS PÁNTIK (†80) sa stal vďaka Bambuľke večným. Postavu však prebral Jozefovi Kronerovi

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Vyzerá to, že nový partner má na prezidentku dobrý vplyv: Aký vianočný darček plánuje rozdávať?

Vyše tridsať rokov prežil RONNIE BIGGS v Brazílii. Bulvárne médiá ho zachytili v roku 1992.

Život na úteku: Biggs sa zúčastnil na VEĽKEJ VLAKOVEJ LÚPEŽI, média z neho spravili sympaťáka

Denne po Prahe rozvozili stovky obedov pre nenahraditeľných.

Každý pomáhal, ako vedel: ZDENĚK POHLREICH denne varil stovky obedov pre záchranárov

Vojvodkyňa Kate

Toto sú NAJINŠPIRATÍVNEJŠIE ŽENY: Kate v prieskume opäť vyhrala. Ako dopadla Meghan?

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia