Za obchodom trebalo doteraz cestovať až do Rakúska, no Slováci sa dočkali. Primark, ktorý je známy svojim lacným sortimentom, bude fungovať aj u nás. Vieme odkedy a kde.

Módna značka Primark vznikla pred 50 rokmi v Dubline. Dnes má po celom svete takmer 400 pobočiek. Čoskoro k nim pribudne aj jedna na Slovensku, konkrétne v Bratislave. Predajňu otvoria v rozšírení nákupného centra Eurovea 2 v apríli budúceho roka.

Predajňu v bratislavskom nákupnom centre otvoria na ploche 3 660 štvorcových metrov so sortimentom dámskeho, pánskeho a detského oblečenia, kozmetiky a doplnkov pre domácnosť.

„Rozhodnutie módnej značky Primark znamená pre nás veľký úspech a zároveň je to aj významný míľnik pre celý projekt rozšírenia. Som veľmi rád, že si pre vstup na slovenský trh vybral Primark práve náš rozrastajúci sa komplex. Je to prejav dôvery v náš projekt,“ povedal majiteľ Eurovey Peter Korbačka.

Primark chcel expandovať na Slovensko už v minulosti, no doteraz ho brzdil nedostatok kvalifikovaných zamestnancov. V roku 2020 otvorili aj prvú predajňu v Prahe. Značka je symbolom takzvanej fast fashion, teda lacnejšieho rýchloobrátkového tovaru, so širokým sortimentom na veľkej predajnej ploche.

AKO BUDE PREDAJŇA VYZERAŤ? FOTKY SI MÔŽETE POZRIEŤ V »GALÉRII«

Zdroj: Plus Jeden Deň

Diskusia