Zaujímavosti

Zjednodušte si splácanie s refinancovaním

PR článok
PR článok
24.2. 2020 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock.com
Zaujímavosti

Zjednodušte si splácanie s refinancovaním

PR článok
PR článok
24.2. 2020 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock.com

Kedysi výhodná hypotéka výrazne zaostáva oproti dnešným ponukám. Čo robiť, aby ste nemuseli pravidelne splácať neprimerané sumy za niečo, čo by ste dnes vybavili oveľa výhodnejšie?

Pred pár rokmi vám spomínaný úver prišiel naozaj výhodný. Lákavá suma, adekvátne požiadavky poskytovateľa a všetko bez skrytých poplatkov. Z ôsmich rokov splácania ste zatiaľ len v polovici a len nedávno ste úplne spontánne porovnávali súčasné ponuky konkurencie. Zostali ste však nemilo prekvapení. To, čo bolo kedysi lukratívnou ponukou, by dnes rozhodne neobstálo.

Zbavte sa večného kolobehu pôžičiek

Nebolo vo vašich silách splácanie pomerne vysokej mesačnej splátky a každý mesiac predstavoval nočnú moru v otázke hospodárenia? Žiadne našetrené úspory, obmedzenie výdavkov na stravu, životosprávu a celkové fungovanie viedlo k stresujúcemu odškrtávaniu dní do ďalšieho príjmu. V danej situácii ste konali pomerne bezhlavo a riešili ste ju výberom ďalšej pôžičky a pri kúpe nového zariadenia do kuchyne ste opäť postupovali podobne. Jednu nevýhodnú splátku ste nahradili hneď tromi a výrazne ste sa finančne zaťažili. Aj v tejto nepríjemnej situácii však existuje riešenie v podobe pôžičky na splatenie úverov, kde všetko spojíte do jedného výhodného balíčka a znížite tým mesačné splátky, ale aj sa vyhnete ďalším poplatkom.

Pomoc sa ponúka aj pri neprimeranej hypotéke

Motivácia je pomerne veľká. Využite naplno potenciál refinancovania a splaťte si aktuálny úver s financiami toho nového. Nielenže si znížite pravidelnú mesačnú splátku a menej preplatíte na nepriaznivých úrokoch a poplatkoch, ale máte možnosť aj skrátiť celkovú dobu splácania. Či už prejavujete nespokojnosť so službami poskytovateľa alebo ste len jednoducho narazili na vhodnejšiu alternatívu, rozhodnutie je len na vás. Načo sa ale trápiť každý mesiac nevýhodným splácaním, keď si to môžete výrazne uľahčiť?

Opodstatnenie refinancovania

Výhodnejšie podmienky s pomocou refinancovania môžete okrem hypotéky alebo klasického spotrebného úveru využiť aj pri prečerpaní na účte, lízingu alebo mínusovom zostatku na kreditnej karte.

Pri výbere adekvátneho refinancovania je vhodné však porovnať viacero ponúk s tou vašou aktuálnou. Nie vždy sa totiž takáto možnosť vypláca, a preto je nevyhnutné vykonať detailný prieskum. Na schválenie vplýva často aj bonita klienta - dôveryhodnosť a schopnosť plniť si svoje záväzky voči poskytovateľovi a pri hypotékach rozhoduje aj aktuálna cena nehnuteľnosti. Pripravte sa aj na to, že pri zvýšení vášho platu či znížení celkovej hodnoty nehnuteľnosti bude poskytovateľ na vás pozerať úplne inak.

Pri refinancovaní úveru nie ste nijako časovo obmedzení, a dokonca aj hypotéku môžete refinancovať počas celkového čerpania. Majte však na pamäti, že pri predčasnom splatení úveru vám hrozia vysoké poplatky. S poplatkami sa stretnete však aj pri refinancovaní či už v podobe znaleckého posudku alebo konečného vyčíslenia dlhu u starého poskytovateľa. Niektorí sprostredkovatelia však tieto poplatky a náklady za nových klientov uhrádzajú, a preto je vhodné sa na to vopred informovať.

S refinančným úverom môžete znížiť mesačné splátky, ale aj dospieť k výhodnejším úrokom. Často sú ponuky prispôsobené podľa konkrétnej situácie klienta a jeho potrieb. Dané výhody sa môžu medzi poskytovateľmi teda líšiť, je teda vhodné si ponuky porovnať. To vám umožní portál Hyperfinancie.sk, kde sa dopracujete k tomu najvýhodnejšiemu refinancovaniu.

Poslať emailom
Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Elisabetta Canalis

Modelka to priznala narovinu: Čo stálo za rozpadom jej vzťahu s Georgeom Clooneym?

Ilustračná snímka

Kráľovské rúško v podaní slovenskej návrhárky: Jana Pištejová opäť ohúrila

Erika žiari spokojnosťou. Jej outfity sú konzervatívnejšie, no pôsobí šťastne a prirodzene.

Už kúpila kočík: Erika Judínyová (49) žiari šťastím, zháňa výbavičku pre bábätko

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. apríla?

Kráľovský pár sa utiahol počas pandémie do svojho sídla vo Windsore.

Monarchia v karanténe: Kde sa schováva kráľovná Alžbeta II. pred vírusom?

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac